ye-logo.v1.2

Незвичні погодні явища та відкриття хоспісу — підсумки тижня

Суспільство 1754
1 січня комунальники зі самого ранку наводять лад на вулицях Хмельницького
1 січня комунальники зі самого ранку наводять лад на вулицях Хмельницького. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Перший тиждень року виявився досить коротким і по-святковому розслабленим. Невелика кількість робочих днів вплинула на його насиченість актуальними подіями. Втім, це не означає їх відсутність. Чим же запам’ятався на Хмельниччині перший інформаційний тиждень 2022-го, — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Новорічна ніч у Хмельницькому минула з не надто новорічною погодою. Періодично йшов дощ і дув сильний вітер. Однак це не завадило сотням містян зустріти 2022-й на Різдвяному ярмарку, біля головної ялинки громади. На ранок майже не залишилося жодної згадки про гучні святкування, адже комунальники активно почали наводити лад на центральних вулицях Хмельницького.

Щодо погоди, то 1, 3 і 6 січня більшість метеостанцій Хмельниччини зафіксували нові температурні рекорди, що на 10-12 градусі вищі за кліматичну норму. Загалом такі показники мають бути притаманними кінцю березня, а не початку січня.

Хмельничани могли побачити 3 січня вкрай рідкісне для зими явище — веселку. Фото: з інстаграму spektro_fl2

Хмельничани могли побачити 3 січня вкрай рідкісне для зими явище — веселку. Фото: з інстаграму spektro_fl2

«5 січня було найтеплішим днем за всю історію спостережень. Зокрема, +12 градусів зафіксували у Кам’янці-Подільському, +11 — у Новій Ушиці та + 9 — у Хмельницькому. Ми на два градуси перевищили попереднє екстремальне значення, яке фіксували цього дня у Хмельницькому в 1961 році», — розповіла завідувачка сектору підготовки інформації Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Вероніка Апполонова.

Крім того, 3 січня у Хмельницькому помітили ще одне нетипове для зими метеорологічне явище — веселку.

Загалом початок року приніс низку змін: нові тарифи на розподіл газу та централізоване водопостачання, додаткову відмітку у водійські посвідчення та зростання вартості біометричних паспортів. Власне про деякі зі змін та прогнози на 2022 рік ви можете прочитати у матеріалах «Курс долара, тарифи та харчі: прогнози на 2022 рік» і «Третій рік карантину, або Три сценарії розвитку коронавірусу в Україні».

Хоспіс на вулиці Житецького відкрили 5 січня, але він запрацює 10-го. Фото: з архіву редакції

Хоспіс на вулиці Житецького відкрили 5 січня, але він запрацює 10-го. Фото: з архіву редакції

Однією з найважливіших подій стало відкриття хоспісу на вулиці Житецького, 22. Заклад запрацює з 10 січня як нове відділення Хмельницької міської лікарні. Там безоплатно надаватимуть паліативну та хоспісну допомогу невиліковно хворим. Такі люди зможуть отримати належні умови й догляд, щоб достойно та без мук прожити відміряні їм дні. У закладі поки розгорнули 30 ліжок, під’єднаних до кисню. Однак їх кількість за потреби можна збільшити до 60-и.

«До запуску цього відділення хмельничани могли отримати паліативну та хоспісну допомогу лише вдома. Її вже три роки надає спеціальна мобільна бригада. Вона робить приблизно 1000-1200 виїздів на рік. Однак до створення мобільної бригади хворі взагалі були позбавленні подібної допомоги», — розповів міський голова Олександр Сергійович.

На жаль, перший тиждень року не минув без трагічних новин. У понеділок, 3 січня, зупинилося серце 55-річного депутата Хмельницької районної ради Анатолія Перейми. На початку лютого він міг би святкувати своє 56-річчя.

Звісно на цьому актуальні події не вичерпуються. Більше інформації про них ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую