ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Отруєння дітей, український супутник і Парад вертепів — підсумки тижня

Суспільство 1626
8 січня пройшов традиційний для Хмельницького Парад вертепів
8 січня пройшов традиційний для Хмельницького Парад вертепів. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Після тривалих святкових вихідних новий тиждень виявився насиченим на різноманітні події. Наприклад, компанія Ілона Маска «SpaceX» запустила на земну орбіту український супутник «Січ-2-30». До чого тут Хмельниччина? Його сигнали вже приймають у центрі космічного зв’язку, який розташований поблизу Дунаївців. Певного резонансу набуло й отруєння дітей з Вінниці у хмельницькому аквапарку. Вистачало й курйозів: телеканал «Рада» ненароком «поховав» голову Верховної Ради хмельничанина Руслана Стефанчука.

Отож, детальніше про ці та інші події Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Від отруєння дітей до будівництва нового мосту

У вівторок, 11 січня, з’явилася інформація про отруєння хлором 16 дітей з Вінницької області. Їх вік — від двох до семи років. Вони були частиною групи, яка відпочивала 5 січня у хмельницькому аквапарку «7 Океан». Нині правоохоронці встановлюють обставини цієї події. А головний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич розповів сайту «Є», що відхилень від норми та перевищення концентрації хлору в аквапарку не виявили.

«Варто розуміти, що він є в повітрі та воді. Дорослим варто контролювати час перебування дітей у такому закладі. До того ж це зовсім малі діти. Вони були в басейнах зранку до вечора. Таке тривале перебування в приміщенні, де застосовують хлор навіть в допустимих дозах, і призвело до того, що багатьом дітям стало зле», — зазначив Микола Габрикевич.

Нинішнім містком, який веде з Хмельницького в Олешин, небезпечно пересуватися. Фото: знімок з ортофотоплану

Нинішнім містком, який веде з Хмельницького в Олешин, небезпечно пересуватися. Фото: знімок з ортофотоплану

Цього тижня на сайті Хмельницької міської ради з’явилися титульні списки. Сайт «Є» вже дізнався, на які саме догори громади цьогоріч чекають капітальні та поточні ремонти. Крім того, в мікрорайоні Гречани мають збудувати новий міст через Південний Буг. Він має замінити нинішній небезпечний місток, яким пролягає ґрунтова дорога від Хмельницького до села Олешин. Поки що закладено 400 тисяч гривень на розробку проєктно-кошторисної документації.

Передбачено й 300 тисяч гривень на проєкт реставрації водонапірної вежі у мікрорайоні Дубове. Цю історичну пам’ятку заплановано перетворити на туристичний об’єкт. Зокрема, облаштувати на вежі оглядовий майданчик. Також сайт «Є» дізнався, що Палац спорту на вулиці Прибузькій готовий орієнтовно на 70 відсотків. За умови достатнього фінансування, його мають завершити та відкрити до кінця року. 

Парад вертепів і запуск супутника — яскраві події тижня

Запам’ятався цей інформаційний тиждень і традиційним Парадом вертепів, який проходив 8 січня. Його основними учасниками стали 14 фольклорних колективів. Також до святкового дійства долучилися місцеві освітяни й усі охочі.

А без перебільшення історичною подією не лише для Хмельниччини, а й України, став запуск вітчизняного супутника «Січ-2-30». Така подія сталася вперше за останні одинадцять років. Його на земну орбіту 13 січня в США успішно вивела ракета компанії мільярдера Ілона Маска «SpaceX». 

У центрі управління та випробувань космічних засобів у селі Залісці, що поблизу Дунаївців, провели вже два сеанси зв’язку зі супутником. «Січ-2-30» спостерігатиме за використанням земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідацією наслідків стихійних лих.

Від «кризи» у Кам’янці-Подільському до «похованого» Стефанчука — політичні новини краю

Невдовзі після місцевих виборів восени 2020 року в Кам’янці-Подільському спалахнула політична криза. Між собою не можуть порозумітися міський голова Михайло Посітко та його соратники у депутатському корпусі з опозиційно налаштованими до нього обранцями. Новим обертом цієї політичної кризи стало те, що досі не прийнято бюджет на 2022 рік. Тому Михайло Посітко заявив, що звертатиметься до Верховної Ради з проханням розпустити нинішню Кам’янець-Подільську міськраду.

А 12 січня урядовці вирішили звільнити голову Хмельницької райдержадміністрації Дениса Дунця. Втім, він остаточно позбудеться свого крісла лише після оприлюднення відповідного указу президента. До речі, головою РДА пропрацював дещо менше як рік. Його на ц посаду Володимир Зеленський призначив 28 квітня 2020-го.

Стефанчука випадково «поховав» телеканал «Рада». Фото: знімок з відео

Стефанчука випадково «поховав» телеканал «Рада». Фото: знімок з відео

Також не обійшлося без політичних курйозів. У вівторок, 11 січня, телеканал «Рада» розмістив фото голови Верховної Ради Руслана Стефанчука поряд з написом «раптово помер». Втім йшлося, не про нього, а про президента Європарламенту Давіда Сассолі. На це жартами відреагували не лише користувачі соцмереж, а й сам Руслан Стефанчук. На своїй сторінці у фейсбуці він опублікував кліп на пісню гурту «Чайф» «Не спеши ты нас хоронить» і зазначив, що присвячує пост телеканалу «Рада». Допис він проілюстрував «смайлами».

Звісно на цьому актуальні події не вичерпуються. Більше інформації про них ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую