ye-logo.v1.2

Тисяча на ліки та завершення зимових свят — підсумки тижня

Суспільство 2508
19 січня у Хмельницькому пройшло офіційне закриття Різдвяного ярмарку
19 січня у Хмельницькому пройшло офіційне закриття Різдвяного ярмарку. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Цей інформаційний тиждень ознаменував завершення зимових свят. Наприклад, у Хмельницькому спершу відзначали Водохреще, а далі — закриття Різдвяного ярмарку. Одні з найголовніших подій були пов’язані зі щепленнями від коронавірусу. Уряд дозволив людям зі 60-річного віку витрачати тисячу гривень за вакцинацію на придбання ліків і змінив правила використання COVID-сертифікатів.

Отож, детальніше про ці та інші події Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Вакциновані українці, які досягли 60-и років, з 24 січня зможуть витратити так звану «ковідну тисячу» на ліки. Це можуть бути препарати, які видаються за рецептом лікаря, та без нього. Головне, щоб вони були дозволені для використання в Україні. Однак скористатися державною програмою «єПідтримка» досі можуть лише власники смартфонів. Наразі основною умовою отримання тисячі за вакцинацію є наявність встановленого застосунку «Дія» зі «зеленим» COVID-сертифікатом.

Заступник міністра економіки Тарас Качка розповів, що невдовзі «єПідтримка» стане доступною для щеплених українців з 14-и до 18 років. Наприклад, вони зможуть витратити гроші на харчування у навчальних закладах, проживання в гуртожитках, проходження додаткових предметів, придбання книжок, спортивних і канцтоварів.

Надалі головною умовою отримання тисячі за вакцинацію є встановлений на смартфоні застосунок «Дія» зі «зеленим» COVID-сертифікатом. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Надалі головною умовою отримання тисячі за вакцинацію є встановлений на смартфоні застосунок «Дія» зі «зеленим» COVID-сертифікатом. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Також урядовці 19 січня зменшили термін дії «зелених» COVID-сертифікатів після проходження повного курсу вакцинації з 365-и до 270 днів, тобто до дев’яти місяців. Однак після отримання бустерної в застосунку «Дія» можна буде згенерувати новий сертифікат. Він теж діятиме 270 днів. Попередньо ця послуга стане доступною наприкінці січня.

Запам’ятався цей тиждень і завершенням зимових святкувань. На березі Південного Бугу хмельничани могли зануритися в крижану воду під наглядом рятувальників. Останні розповіли кореспондентам сайту «Є», що на цьогорічне Водохреще охочих було значно менше проти 2021 року. Вночі люди переважно приходили купатися опівночі. Далі до 04:30 нікого не було. Хмельничани почали знову приходити вже під ранок. Переважна більшість пірнальників в ополонку — чоловіки. 

Ввечері 19 січня у Хмельницькому також закривали традиційний Різдвяний ярмарок на вулиці Проскурівській. На сцені біля кінотеатру імені Тараса Шевченка місцеві колективи продемонстрували два десятки творчих номерів. Завершальним акордом стало полум’яне шоу від театру вогню «Zlights».

Демонтувати Різдвяний ярмарок планують впродовж тижня. Роботи розпочинають зі сцени. Але основну частину святкового містечка розбиратимуть з понеділка, 24 січня. Як зазначили у міській раді, ймовірно, частину світлової ілюмінації залишать. 

На жаль, цей інформаційний тиждень не минув без трагічних новин. Пішов з життя перший міський голова Кам’янця-Подільського Анатолій Кучер. Його серце зупинилося на 71-у році життя.

А кореспонденти сайту «Є» підготували кілька досить важливих матеріалів. Наприклад, розповіли, як для когось вже непотрібні речі можуть допомогти вижити мало захищеним хмельничанам. Також проаналізували титульні списки міської ради зі запланованим на 2022 рік оновленням громади. Про це ви можете прочитати у таких матеріалах:

Звісно на цьому актуальні події не вичерпуються. Більше інформації про них ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую