ye-logo.v1.2

Дистанційне навчання і стометровий прапор — підсумки тижня

Суспільство 2011
22 січня Хмельниччина відзначала День Соборності України
22 січня Хмельниччина відзначала День Соборності України. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Запровадження дистанційного навчання, зростання захворюваності, «замінування» шкіл і розмови про агресію з боку Росії. На жаль, саме такі прикрі теми впродовж тижня переважали в інформаційному просторі області та країни. На тлі потоку негативу хіба що вирізняється нещодавнє святкування День Соборності. Отож, детальніше про ці та інші події Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Почнемо з найбільш актуальних новин, пов’язаних з карантином. Майже за тиждень Хмельниччина наблизилася з «помаранчевої» зони, у яку потрапила 22 січня, до «червоної». Станом на ранок 28 січня в області перевищено три епідеміологічні показники: коефіцієнт виявлення випадків інфікування, рівень госпіталізацій і динаміка рівня госпіталізацій.

Якщо така ситуація зберігатиметься ще два дні, наступного тижня стане неминучим «червоний» рівень епіднебезпеки. Детальніше, що це означатиме для жителів краю, читайте у матеріалі «Хмельниччина наближається до «червоної» зони: як зміняться карантинні обмеження».

На ранок 28 січня в області виявлено 1 тисячу 865 нових випадків інфікування. Це найбільший приріст хворих за добу, ніж будь-коли з початку пандемії. Головний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич каже, що не пригадує такого стрімкого росту поширення захворювання. Ситуацію пов’язують зі штамом «Омікрон», хоча лабораторно його на Хмельниччині ще не підтвердили.

Впродовж одного дня, 27 січня, динаміка рівня госпіталізацій зросла майже на 15 відсотків. Інфографіка: з архіву редакції

Впродовж одного дня, 27 січня, динаміка рівня госпіталізацій зросла майже на 15 відсотків. Інфографіка: з архіву редакції

Крім того, збільшилася кількість дітей, хворих на коронавірус. Ще п’ять днів тому, їх було менше за 11 відсотків від загальної кількості інфікованих. Нині ж йдеться про майже 20 відсотків.

«Найбільше тішить, що у нас зменшилася летальність від ускладнень, пов’язаних COVID-19. Якщо раніше з початку пандемії загальна летальність була 2,2 відсотка, то наразі за цей тиждень вона знизилася до 0,5 відсотка», — зазначив Микола Габрикевич.

Запровадження дистанційного навчання та «замінування» шкіл

У таких умовах у деяких громадах вирішили не чекати запровадження «червоної» зони й впродовж тижня на дистанційне навчання перевили чверть шкіл області. А учнів 1-11 класів Хмельницької громади дистанційка очікує з 31 січня. Попередньо — до 4 лютого.

Втім, були й інші новини, пов’язані зі школами. Останніми тижнями правоохоронці почали отримувати брехливі повідомлення про вибухівку. Але 25 січня зловмисник чи зловмисники «замінували» одразу усі школи Хмельницького. Схожа доля того дня спіткала й низку місцевих торгово-розважальних центрів.

Після тривалих обшуків правоохоронці не знайшли вибухонебезпечних предметів. Осіб причетних до таких «жартів» нині встановлює Служба безпеки України.

Як на Хмельниччині відзначали День Соборності

Найбільш яскравою подією цього інформаційного тижня стало відзначення Дня Соборності України. У 103-тю річницю проголошення Акту Злуки, 22 січня, представники Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей зустрілися на спільному кордон. Їх зустріч на «мості єднання» ознаменувала й встановлення нового рекорду країни. На межі трьох областей було розміщено найбільший трисвічник, виготовлений у формі Державного Герба України. 

Патріотичний флешмоб провели того дня й у Хмельницькому. На вулиці Проскурівській розгорнули стометровий Прапор України. Передувало цьому зачитування тексту Універсалу Соборності або Акту Злуки.

З нагоди свята президент відзначив п’ятьох жителів Хмельниччини. Серед них:

  • Микола Плінський, директор ТОВ «Адамівка Агро», отримав орденом «За заслуги» ІІ ступеня;
  • Олександр Янцаловський, старший викладач Хмельницького національного університету, став заслуженим винахідником України;
  • Олександр Драган, директор Хмельницької обласної філармонії, став заслуженим діячем мистецтв України;
  • Оксана Піддубна, директорка Хмельницької інфекційної лікарні, стала заслуженим лікарем України;
  • Андрій Ропотан, директор Хмельницького міського перинатального центру, став заслуженим лікарем України.

Звісно на цьому актуальні події не вичерпуються. Більше інформації про них ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую