ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Порятунок новонароджених та абонплата за воду — підсумки тижня

Суспільство 3813
Наразі у новому відділенні інтенсивної терапії перебуває четверо малюків
Наразі у новому відділенні інтенсивної терапії перебуває четверо малюків. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

На Хмельниччині цей інформаційний тиждень був багатий на новини, пов’язані з медициною. Вони стосувалися не лише теми коронавірусу. Наприклад, в обласній дитячій лікарні презентували нове відділення інтенсивної терапії для новонароджених. А в обласному протипухлинному центрі відкрили оновлену кімнату дистанційної променевої терапії. Отож, детальніше про ці та інші події Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Почнемо з останніх новин про ситуацію з COVID-19. Станом на 4 лютого у Хмельницькій області кількість хворих сягнула 22 тисяч 815 людей. Переважна більшість лікується амбулаторно, а в медзакладах перебуває 1 тисяча 212 пацієнтів. Різке зростання кількості інфікованих медики пов’язують зі штамом «Омікрон». Втім, його поширення на території краю вдалося підтвердити лише нещодавно.

«Ми щодня відправляємо на дослідження певну кількість проб до столичної референс-лабораторії для встановлення штаму. Останні 32-і відправляли 28 січня. Вже прийшли результати — всі стовідсотково «Омікрон». Він має значно менший інкубаційний період та заразніший, ніж попередні штами», — розповів 4 лютого головний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич.

Дистанційне навчання та гроші вакцинованим підліткам

Через зростання захворюваності на коронавірус у різних частинах краю органи місцевого самоврядування продовжили дистанційне навчання. Зокрема, у Хмельницькій громаді учні міських шкіл вчитимуться вдома ще до 11 лютого, а ось вихованці сільських закладів зможуть повернутися за парти 7 лютого.

Цього тижня урядовці дозволили українцям, які досягли 14-и років і мають паспорт, отримувати тисячу гривень за вакцинацію. Вони зможуть скористатися програмою «єПідтримка» з 7 лютого. Також урядовці розширили перелік товарів і послуг, які можна оплатити її коштом. Зокрема, додали витрати на здобуття освіти, харчування у навчальних закладах, проживання у їх гуртожитках, шкільне приладдя і канцелярські вироби.

Лікування новонароджених і онкохворих

У вівторок, 1 лютого, у Хмельницькій обласній дитячій лікарні презентували нове відділення інтенсивної терапії для новонароджених. Воно запрацювало на початку цього року й впродовж січня там вдалося врятували семеро дітлахів. Це недоношені дітки та немовлята зі складною неонатальною патологією. Нині у відділенні перебуває четверо малюків. 

Завідувач відділення Іван Васьків розповів, що вони можуть прийняти одночасно шість пацієнтів. Доношені немовлята у відділенні перебувають до 28 днів життя. Якщо дитина передчасно народжена, то термін надання допомоги може збільшуватися до трьох, інколи до шести, місяців. Матері мають можливість цілодобового доступу до немовлят. Поки їхніх дітей виходжують, вони перебувають в постінтенсивному відділенні.

А 4 лютого у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі відкрили оновлену кімнату дистанційної променевої терапії. Там встановили сучасний лінійний прискорювач «Halcyon» від американської компанії «Varian Medical Systems Inc». Цей апарат дозволяє спрямувати в пухлину максимальну дозу опромінення з мінімальним пошкодженням здорових клітин. Впродовж року заплановано надати допомогу як мінімум 1500-1800 онкохворим. Однак лінійний випромінювач для лікування пацієнтів почнуть використовувати через місяць-два. За цей час медзаклад має отримати необхідне погодження Державної інспекції ядерного регулювання України.

Ліній прискорювач «Halcyon» американського виробництва наразі працює лише у трьох лікарнях України

Ліній прискорювач «Halcyon» американського виробництва наразі працює лише у трьох лікарнях України

Нова абонплата та інші немедичні події

Цього тижня кореспонденти сайту «Є» з’ясували, що споживачам КП «Хмельницькводоканал» з 10 лютого почнуть нараховувати плату за абонентське обслуговування. Раніше ці кошти входили у тариф, але через законодавчі зміни їх виокремили. Нова абонплата становитиме:

  • для абонентів без встановлених лічильників — 28 гривень 11 копійок на місяць;
  • для абонентів зі встановленими лічильниками без дистанційної передачі інформації — 30 гривень 57 копійок на місяць;
  • для абонентів зі встановленими лічильниками з дистанційною передачею інформації — 31 гривня 19 копійок на місяць.

З огляду на такі зміни сайт «Є» вирішив зібрати інформацію про всі тарифи й абонплати, які мають сплачувати жителі Хмельницького. Детальніше про це ви можете прочитати у матеріалі «Тарифи й абонплата у Хмельницькому: скільки містяни сплачують за комуналку».

Нагадаємо й інші актуальні події цього тижня:

Звісно на цьому актуальні події не вичерпуються. Більше інформації про них ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую