ye-logo.v1.2

Тисяча на комуналку, мітинг підприємців і навчання у червоній зоні — підсумки тижня

Суспільство 4636
Хмельницькі підприємці 7 лютого провели акцію протесту під стінами облдержадміністрації
Хмельницькі підприємці 7 лютого провели акцію протесту під стінами облдержадміністрації. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Наприкінці цього тижня на Хмельниччині почала діяти «червона» зона. Загалом посилення карантину, дистанційне навчання та можливість сплатити за комуналку «ковідною тисячею» стали одними з найактуальніших тем останніх днів. Втім, не бракувало й інших новин. Отож, детальніше про них — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Спершу коротко про останні новини, пов’язані з карантином і коронавірусом. З 11 лютого Хмельниччина перейшла у «червону» зону. Найповніший перелік її основних заборон, ви можете знайти у матеріалі: «Червона зона у Хмельницькій області: карантинні обмеження та умови їх послаблення».

Попри запровадження цього рівня епіднебезпеки Хмельницький відмовився від дистанційного навчання. Місцеві школярі зможуть повернутися за парти 14 лютого. Натомість у Кам’янці-Подільському «дистанційку» продовжили до 21 лютого.

Термін самоізоляції хворих на COVID-19 у Міністерстві охорони здоров’я вирішили скоротити з 14-и до 5 днів. Головною умовою її припинення є відсутність симптомів. Також МОЗ виділило медзакладам Хмельниччини 1 тисячу 536 курсів ліків проти коронавірусу «Молнупіравір». Хоча вони ще не надійшли, у деяких аптеках Хмельницького вже почали їх продавати.

Невдовзі медзаклади Хмельницької області отримають понад півтори тисячі курсів «Молнупіравіру». Фото: зі сайту компанії «Merck»

Невдовзі медзаклади Хмельницької області отримають понад півтори тисячі курсів «Молнупіравіру». Фото: зі сайту компанії «Merck»

За словами першого заступника міністра охорони здоров’я Олександра Комаріди, вони можуть бути фальсифікатом, небезпечним для здоров’я людей. Препарат не зареєстрований в Україні й тому його заборонено продавати в аптеках. «Молнупіравір» призначають лише лікарі. Найперше — пацієнтам з груп ризику для запобігання складному перебігу хвороби. Люди отримуватимуть ліки безоплатно.

Оплатити комуналку тисячею Зеленського та чому протестували підприємці

У середу, 9 лютого, урядовці внесли обіцяні зміни у програму «єПідтримка». Вони прийняли такі новації:

  • гроші за вакцинацію на ліки також можуть витрати українці з першою-другою групами інвалідності (раніше лише літнього віку);
  • сплатити житлово-комунальні послуги «ковідною тисячею» з 28 лютого зможуть українці, які досягли 60 років або мають першу-другу групи інвалідності;
  • українці, які отримали бустерну дозу, з 14 березня зможуть отримати додаткові 500 гривень;
  • гроші за вакцинацію тепер необхідно використати не впродовж чотирьох місяців з дати зарахування, а впродовж дев’яти місяців.

Серед проблем, з якими стикається дрібний бізнес, надалі залишаються реєстратори розрахункових операцій (РРО). Фото: з архіву редакції

Серед проблем, з якими стикається дрібний бізнес, надалі залишаються реєстратори розрахункових операцій (РРО). Фото: з архіву редакції

А 7 лютого у багатьох містах країни пройшла Всеукраїнська акція протесту підприємців. У Хмельницькому біля облдержадміністрації зібралися орієнтовно пів сотні представників малого бізнесу. Як пояснила одна з учасниць мітингу Лариси Конончук, їх основні вимоги — збереження спрощеної системи оподаткування та зниження тарифів на газ і електроенергію.

Стипендії спортсменам, квартири військовим та інші новини

У вівторок, 8 лютого, міський голова Олександр Симчишин відзначив 21 кращого спортсмена Хмельницької громади стипендіями, а 20 кращих тренерів — преміями. Їх виплачуватимуть щомісяця продовж цього року. З-поміж них четверо спортсменів отримуватимуть «олімпійські» стипендії, які сягають 10 тисяч гривень. Цього разу їх призначили Марині Бех-Романчук, Ользі Полюк, Аліні Марущак, Михайлу Романчуку. До речі, нещодавно Марину Бех-Романчук в Україні визнали кращою легкоатлеткою січня

А наступного дня, 9 лютого, Олександр Симчишин і голова облради Віолета Лабазюк вручили ключі від новеньких квартир чотирьом учасникам російсько-української війни. 

Нагадаємо й про інші актуальні новини тижня:

Звісно на цьому події не вичерпуються. Більше інформації про них ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую