ye-logo.v1.2

Як пенсіонеру зекономити на телефонному зв’язку

Суспільство 15449
Телефонні тарифи з мобільним інтернетом, до якого звикло молодше покоління, добряче б
Телефонні тарифи з мобільним інтернетом, до якого звикло молодше покоління, добряче б'ють по гаманцях людей старшого віку. Фото: ілюстративне flickr.com

Журналісти поцікавилися, чи є дешеві телефонні тарифи лише для дзвінків.

Ми не уявляємо свого життя без телефонів. Та телефонні тарифи з мобільним інтернетом, до якого звикло молодше покоління, добряче б’ють по гаманцях людей старшого віку. Багато пенсіонерів для того, щоб поспілкуватися з дітьми та онуками, користуються звичайними кнопковими телефонами. Але платять вони не лише за дзвінки, адже найчастіше до тарифного плану входить й оплата за інтернет. Щоб дізнатися, чи є телефонні тарифи тільки для дзвінків, які були б вигідними для пенсіонерів, кореспонденти поцікавилися у трьох найбільших мобільних операторів, а також – тарифами на стаціонарний телефонний зв’язок у ПАТ «Укртелеком». Як
виявилося, вигідні тарифи таки є, проте про них потрібно запитувати.

Спеціальні тарифи для абонентів від 60 років та людей з інвалідністю

Тарифи для тих абонентів, яким не потрібен інтернет або ж мінімальна його кількість, пропонує «Київстар». Його зможуть під’єднати лише пенсіонери старші 60 років та люди з інвалідністю. Оператор пропонує два такі тарифи – «Дзвінки для батьків» та «Інтернет для батьків». «Ці тарифи враховують потреби як абонентів, яким потрібні лише дзвінки у мережі «Київстар», так і тих, хто активно користується мобільним інтернетом або хоче його опанувати»,– зазначають у пресслужбі.

Абонентська плата тарифу «Дзвінки для батьків» складає 75 гривень на місяць. Абоненти отримують безлімітні дзвінки в мережі «Київстар», 100 мегабайт мобільного інтернету та дзвінки на номери інших операторів за ціною 50 копійок за хвилину розмови.

Тариф «Інтернет для батьків» коштує 100 гривень на місяць і пропонує більше послуг: безлімітні дзвінки у мережі, 50 хвилин для дзвінків на номери інших операторів, 5 тисяч мегабайт мобільного інтернету і необмежений доступ до популярних соціальних мереж. Ті, хто обрав цей тариф, можуть додатково під’єднати домашній інтернет без жодних
доплат.

У пресслужбі наголошують, що ці тарифи можна під’єднати лише у спеціалізованому магазині за наявності паспорта та ідентифікаційного коду.

Людям з інвалідністю, окрім цих документів, потрібно мати посвідчення на ім’я особи з інвалідністю або довідку медико-соціальної експертної комісії із зазначенням групи. Окрім того, пенсіонери від 60 років можуть на один паспорт оформити не більше двох номерів, а абоненти з інвалідністю – лише один.

Додатково цей мобільний оператор пропонує послугу, яка дозволить телефонувати до одного абонента навіть за відсутності коштів на рахунку. Послуга безкоштовна і має назву «Ми разом». Щоб нею користуватися, потрібно вибрати номер того з рідних, з ким завжди хочете бути на зв’язку, і зателефонувати 535. Відповідно до умов послуги номер можна змінювати раз на місяць.

Для тих, хто змінив оператора зі збереженням номера, – дешевше

Для людей, яким потрібні тільки дзвінки і не потрібен мобільний інтернет, інший мобільний оператор «Лайфселл» (lifecell) пропонує тариф «Хендмейд», ціна якого змінюється залежно від наповнення. «Його особливість у тому, що абонент може самостійно налаштувати та обрати саме ті послуги, якими він планує користуватися», – пояснюють у пресслужбі. На спеціальному калькуляторі, який є на офіційному сайті компанії, ми розрахували, що тариф «Хендмейд» лише з безлімітними дзвінками у мережі обійдеться у 80 гривень за чотири тижні. Ще один тариф, який не містить мобільного інтернету, – «Дзвінкий Безмеж». «Він може підійти для аудиторії поважного віку,
яка живе в регіонах України, – повідомляють у пресслужбі. – Його наповнення: безлімітні дзвінки у мережі та 250 хвилин на номери інших мобільних операторів. Вартість тарифу – 60 гривень за чотири тижні користування».

До речі, цей мобільний оператор пропонує систему знижок, які діють на постійній основі. Якщо номер персоніфікований або зареєстрований (тобто, прив’язаний до паспортних даних), вартість абонентської плати буде меншою. Ще більшу знижку отримають абоненти, які перейшли від іншого оператора зі збереженням повного номера. Наприклад, «Дзвінкий Безмеж» для персоніфікованого номера коштуватиме 50 гривень за чотири тижні, для абонентів, які перейшли від іншого оператора, – 40 гривень за чотири тижні. Ще один тариф – «Просто Лайф» – містить 250 хвилин дзвінків на всі мобільні оператори. Після використання цих хвилин буде діяти безліміт на «Лайфселл». У тариф входить також 5 гігабайт для інтернету. Повна вартість 90 гривень за чотири тижні, зі
знижками – 80 та 70 гривень відповідно. Також цей мобільний оператор пропонує тариф, який підлаштовується під потреби абонентів – «Гнучкий Лайф». Він підійде і для тих, хто не хоче переплачувати через інтернет. Абоненту надається 5 пакетів, які в момент використання автоматично обмінюються або на інтернет-трафік, або на хвилини дзвінків на всі мобільні оператори України. Тобто, якщо ви користуєтеся лише голосовим зв’язком, то вам будуть нараховуватись лише хвилини. Вартість – від 100 гривень за чотири тижні.

Безлімітні дзвінки – від 100 гривень на місяць

Компанія «Водафон Україна» («Vodafone») не відреагувала на наші запити, тому інформацію ми взяли з її офіційного сайту. Найвигіднішим для пенсіонерів, які не користуються смартфонами, може стати тариф для дитячих годинників, сигналізацій та інших пристроїв за 50 гривень на місяць. Однак за ці гроші можна отримати лише 50 хвилин на дзвінки в усіх мережах. Тому він підійде лише тим, хто користується переважно вхідними дзвінками.

Тарифні плани з безлімітними дзвінками у мережі стартують від 100 гривень за місяць. Проте вони найбільше підходять для користувачів смартфонів, оскільки включають в себе гігабайти інтернету. До такого тарифу належить «СуперНет Турбо» із ціною 100 гривень на місяць. Послугу відключення інтернету пропонує тариф «СуперНет Старт». Він коштує 125 гривень на місяць. Однак, якщо відмовитися від нього, ціна складатиме 100 гривень на місяць. Тариф пропонує безлімітні дзвінки у мережі, 150 хвилин на дзвінки інших мобільних операторів та 50 хвилин на дзвінки у 17 країн світу.

А якщо не поповнювати рахунок взагалі?

У такому випадку оператор має право від’єднати номер від мережі. Так, строк дії номера абонентів «Київстар» становить 365 днів з моменту будь-якої останньої активності: вихідного смс чи ммс, сесії мобільного інтернету, успішного вхідного або вихідного виклику, поповнення рахунку на будь-яку суму. Термін дії номера у «Лайфселл» становить 365 днів від дня поповнення рахунку на суму 10 гривень або більше одним платежем. У разі відсутності поповнення через 365 днів всі вихідні послуги за номером будуть заблоковані. Протягом наступних 30 днів будуть доступні лише вхідні дзвінки та повідомлення. Якщо ж не поповнити рахунок на суму від 10 гривень протягом цих 30 днів, номер буде повністю відключений від мережі. Аналогічно і з оператором «Водафон». Якщо протягом 365 днів ви не поповнювали рахунок, то оператор може від’єднати вихідні дзвінки, а ще через два місяці повністю заблокує номер. Щоб цього не сталося, потрібно поповнювати рахунок мінімум на п’ять гривень.

Виявляється, можна отримати й індивідуальну пропозицію. Своїм досвідом поділився наш читач. «Три місяці я лише приймав вхідні дзвінки, а коли потрібно було терміново зателефонувати, кидав повідомлення «Зателефонуйте мені». Тоді оператор запропонував мені скористатися тарифом «Без меж лайт», плата за який складає 50 гривень. Ним я досі користуюся». Варто зазначити, що такий тариф під’єднати можуть не всі абоненти, а лише ті, хто отримав індивідуальну пропозицію від оператора. Чи надходить вона всім – невідомо.

Ціни для домашнього телефону майже не відрізняються

У пресслужбі «Укртелекому» повідомили, що компанія пропонує низку тарифних планів, які користувач може обрати,
зважаючи на свої потреби. З 1 січня їхня ціна стартує від 104 гривень на місяць. У тарифному плані «Простий мінімальний» за 104 гривні абонент отримає 167 хвилин для місцевих розмов, а у тарифному плані «Простий» за 106 гривень – необмежені місцеві дзвінки. Проте міжміські розмови тарифікуються окремо.

Для тих, хто з домашнього телефона телефонує на мобільний, «Укртелеком» має інші тарифні плани. «Є, наприклад, вигідні пропозиції для тих, хто багато спілкується. Так, пакет «Домашній Базовий» (179 гривень на місяць) з 500 хвилинами для дзвінків по країні, 500 хвилин на мобільні та необмежені місцеві, або «Домашній Безлімітний» (189 гривень), який включає 1 000 хвилин для міжміських розмов та 1 000 хвилин для спілкування з абонентами мобільних мереж і необмежені місцеві розмови», – зазначають у пресслужбі.

«За бажанням, щоб контролювати розмови, абонент може «закрити» на своїй телефонній лінії можливість здійснення дзвінків в інше місто, країну, вихід на «0» та/або на «00», тобто залишається тільки можливість місцевих розмов», – відповіли в «Укртелекомі». Однак, щоб дізнатися, чи зміниться вартість абонплати, абоненту потрібно зв’язатися з оператором і вказати свою адресу, номер телефону з кодом або номер особового рахунку.

Своєю історією про те, як здешевити телефонний зв’язок і при цьому зберегти стаціонарний телефон, поділився хмельничанин Сергій.

«Мій батько – пенсіонер, йому 90 років. Стаціонарним телефоном він користується, хоча на міжміські номери не телефонує. Коли тарифну плату значно підвищили, ми неодноразово зверталися на гарячу лінію «Укртелекому», ходили у центр обслуговування абонентів, щоб перейти на дешевший тариф та відмовитися від пакетних хвилин («закрити» вихід через «0». Але все марно. Тоді ми вирішили відмовитися взагалі від послуг цього оператора зв’язку. Та у батька був встановлений стаціонарний телефонний апарат із сім-карткою. Тому ми придбали йому сім-картку мобільного оператора і поставили її у цей апарат. Тепер поповнюємо рахунок на символічну суму і самі телефонуємо батьку. Цього достатньо, щоб завжди бути з ним на зв’язку».

Додамо, що АТ «Укртелеком» надає пільги на користування стаціонарним телефоном. Перелік пільгових категорій громадян та порядок надання пільги визначаються державою. До переліку входять 38 категорій споживачів, які мають пільги з оплати послуг зв’язку.

До таких категорій, зокрема, належать особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них; учасники війни; учасники бойових дій та особи, прирівняні до них; учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше; постраждалі учасники Революції Гідності; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, і дружина (чоловік), батьки цих померлих осіб; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші. Проте деяким категоріям пільги надаються або ненадаються з урахуванням доходу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую