ye-logo.v1.2

Землетрус «повертається»

Суспільство 3032

В інституті геофізики імені Суботіна прогнозують, що найближчим часом Україна потерпатиме від землетрусів. На Хмельниччині можливі поштовхи силою шість-сім балів

Ще всі пам'ятають, як у березні в Чернівцях та Львові люди не ночували у своїх домівках. Вони боялися землетрусу, який тоді прогнозували з дня на день.  Винною ж в усьому є так звана «зона Вранча» (активна ділянка на стику  Південних та Східних Карпат на території Румунії). Можливість активізації цієї сейсмічно активної ділянки прогнозували співробітники румунського інституту фізики Землі. Про їхні прогнози ми вже розповідали у нашій газеті («Є Поділля» від 18 березня цього року). Передбачалося, що на Хмельниччині відчують поштовхи силою у п'ять-шість балів.
 Сьогодні сейсмологи знову заговорили про можливі землетруси.  І прогнозують, що Україну труситиме найближчим часом.  Поштовхи у вісім балів відчують на Івано-Франківщині, Закарпатті, Одещині та у Криму (південь та схід півострова може трусити і у дев'ять балів). На Хмельниччині ж, за останніми прогнозами, відчуватимуться поштовхи силою у шість-сім балів. Семибальний землетрус загрожує південним та західним районам, у тому числі й обласному центру. Поштовхи у шість балів прогнозуються на півночі та сході Хмельниччини. Нагадаємо, що при землетрусі у сім балів з'являються тріщини у стінах кам'яних будинків. А якщо згадати, що більшість українських будівель в аварійному стані, то руйнація може бути значною. При шестибальному землетрусі зі стін сиплеться штукатурка, падають картини, б'ється посуд.  Найбезпечнішими при землетрусі вважаються одноповерхові будівлі. Але все залежить від їхнього технічного стану. Подібні землетруси у «зоні Вранча» вже проявлялися у 1940, 1977, 1986 та 1990 роках і відчувалися по всій території України та навіть у сусідній Росії.Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую