ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Поради, як правильно облаштувати укриття у підвалі

Суспільство 35736
Біля вхідних дверей до укриття вивішайте табличку з написом «Місце для укриття»
Біля вхідних дверей до укриття вивішайте табличку з написом «Місце для укриття». Фото: ілюстративне з архіву редакції

Воно має бути пристосоване до того, щоб люди змогли у ньому перебувати як мінімум 48 годин.

Ворог продовжує обстрілювати українські міста, цілячись на цивільну інфраструктуру. Тож у випадку повітряної тривоги усім людям потрібно ховатися у бомбосховища та найпростіші укриття. До останніх належать звичайні підвальні приміщення. Вони повинні бути обладнані таким чином, щоб забезпечувати можливість безперервного перебування населення впродовж не менше як 48 годин. Тому пресслужба Хмельницької обласної військової адміністрації опублікували пам’ятку, як правильно облаштувати укриття у підвальному приміщенні.

Крок №1. Приберіть приміщення від сміття. Винесіть непотрібні та зайві речі.

Крок №2. Укріпіть вхідні двері, віконні отвори та закласти їх мішками з піском.

Крок №3. Перевірте наявність не менше двох виходів з укриття. Зокрема, через віконні отвори та приямки.

Крок №4. Забезпечте наявність місткостей з питною та технічною водою. На одну особу, яка має перебувати в укритті, має бути розраховано два літри води на добу.

Крок №5. Перевірте справність електромережі, освітлення та вимикачів.

Крок №6. Облаштуйте місця для сидіння (лежаки).

Крок №7. Створіть запас харчів тривалого зберігання на 48 годин для кожної особи, яка має перебувати в укритті. А також теплих речей та ковдр. Забезпечте їх зберігання у водонепроникних контейнерах (чохлах, плівці).

Крок №8. За можливості забезпечте найпростіше укриття вогнегасниками. Має бути не менше двох порошкових вогнегасників з масою заряду п’ять кілограмів.

Крок №9. Забезпечте укриття інструментами для демонтування конструкцій у випадку їх руйнування. Наприклад, потрібні лопати штикові й совкові, лом, сокира, пилка по металу, молоток…

Крок №10. Забезпечте укриття медичними засобами для надання долікарської допомоги. Мають бути протизапальні, антисептичні (перекис водню, йод), знеболюючі, жарознижуючі, протиалергічні, абсорбуючі (при отруєнні), серцеві препарати, джгут, бинт, вата.

Крок №11. За можливості змонтувати електророзетки й автономне електроосвітлення від акумуляторів.

Крок №12. Забезпечте утримання вхідних дверей укриття зачиненими. Також визначте відповідальних осіб (дві три людини) по під’їзду чи будинку, які забезпечуватимуть доступу населення до укриття у разі повітряної тривоги.

Крок №13. Біля вхідних дверей до укриття (підвального приміщення) вивішайте табличку з написом «Місце для укриття». На ній необхідно зазначати номер телефону осіб, у яких зберігаються ключі від укриття.

До теми: Поради, як уникнути переохолодження в укритті під час повітряної тривоги

До теми: Сигнали тривог та потреба бути в сховищах: як допомогти дітям впоратися зі страхом

До теми: Що робити під час обстрілів — поради Міністерства оборони України

До теми: Поради, що робити під час радіаційної аварії

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую