ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Не допустимо спекуляції — Симчишин відреагував на різке подорожчання оренди житла

Суспільство 3412
Деякі несумлінні хмельничани в умовах воєнного стану виріши необґрунтовано підвищити орендну плату
Деякі несумлінні хмельничани в умовах воєнного стану виріши необґрунтовано підвищити орендну плату. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Військова адміністрація має право тимчасово вилучати житло в недобросовісних орендодавців.

Нині багато українців змушені залишати рідні оселі через російських загарбників. Тож з’явилися ті, хто вирішив заробити на чужій біді. У Хмельницькому деякі власники квартир вирішили необґрунтовано й різко підвищити орендну плату. Однак міський голова Олександр Симчишин заявив, що докладе зусиль, щоб запобігти подібній спекуляції.

«Я пишаюся хмельничанами — вони показали себе справжніми українцями. Але на фоні солідарності, єдності, неймовірного сімейного бойового духу є окремі люди, які паплюжать славне ім’я хмельничан», — заявив міський голова.

За його словами, є низка випадків різкого стрибка вартості оренди квартир. Квартира, яка нещодавно коштувала п’ять тисяч гривень на місяць, чомусь здорожчала до 22 тисяч. Тобто дехто вирішив заробити на війні — на українцях з міст, які першими взяли на себе удар російських загарбників.

«Попереджаю, що у таких випадках будуть застосовуватися заходи правового режиму воєнного стану. Розуміємо, що більшість цієї оренди не зовсім узаконена. Але ми зайдемо сили, щоб не допустити спекуляцію на величезному попиті», — наголосив Олександр Симчишин.

Зокрема, у Хмельницькому готові скористатися досвідом Львова — оприлюднювати списки недобросовісних орендодавців з їх адресами та прізвищами. Так хмельничани дізнаються про своїх «героїв». Також міський голова у таких випадках звертатиметься до військової адміністрації. Та має право тимчасово вилучати майно на потреби держави. Наприклад, поселити там військових, переселенців чи розмістити волонтерський центр.

Нагадаємо, через масштабне вторгнення російських загарбників з 24 лютого в Україні діє воєнний стан. Його продовжили попередньо до 25 квітня. Він передбачає можливість тимчасового обмеження деяких прав і свобод людини та громадянина. Зокрема, Конституційних гарантій на недоторканність житла.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», військове командування разом із військовими адміністраціями можуть примусово відчужувати майно, яке перебуває у приватній або комунальній власності для потреб держави.

Читайте також: Симчишин пригрозив директорам хмельницьких ринків, які обдирають підприємців

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую