ye-logo.v1.2

Вистави, майстер-класи та квести: як працює для переселенців культурний центр у театрі ляльок

Суспільство 3451

Вистави тут наразі проходять двічі на день: о 12-й та о 14-й годині.

З початком війни Хмельницький академічний обласний театр ляльок став великим культурним центром, де свої заходи проводять бібліотеки, музеї, історико-культурний заповідник «Межибіж». Для тимчасових переселенців та хмельничан у театрі щодня відбуваються вистави, проводять інтерактивні заходи, майстер-класи тощо. За словами директорки театру Ірини Трунової, з початку повномасштабного російського вторгнення діяльність закладу не припинялася.

«Спочатку актори плели маскувальні сітки, потім ми організували збір гуманітарної допомоги, але врешті вирішили робити те, що можемо найкраще, - і повернулися до творчості. Понад місяць ми вже працюємо з тимчасовими переселенцями. І наші вистави наразі проходять щоденно. У березні вистави відбувалися тричі на день. Але зараз, у зв’язку з дистанційним навчанням у школах, вистави відбуваються двічі на день - о 12-й та о 14-й годині», - розповідає Ірина Трунова.

За її словами зараз театр для глядачів пропонує увесь свій репертуар. Вистави змінюються кожні два дні. А подивитися вистави приходять переселенці з дітьми з Охтирки, Харкова, Маріуполя, Бучі, Мелітополя, Києва та інших міст.

Для зовсім маленьких діток тут діє бебі-театр, де працюють аніматори. Хоча часто малюки все одно йдуть дивитися виставу до великої зали.

Бебі-театр розрахований на малюків

Серед таких діток - дворічна Станіслава з Харкова. Її мама Оксана хвалить старанну роботу працівників у залі.

«Вони дуже допомагають, особливо малечі. До кожного підійдуть, допоможуть сісти так, щоб було видно найкраще», - каже Оксана.

За її словами, похід на вистави дуже відволікає від воєнних подій.

Перед початком вистави юні художники приносять на сцену до ведучої свої малюнки та розповідають про них.

Перед виставою діти показують свої малюнки

Днями для дітей показували виставу «Підкова на щастя».

Вистава «Підкова на щастя» полюдилася маленьким глядачам

Настя, яка разом з дитиною приїхала до Хмельницького з Києва, вважає роботу театру дуже необхідною та корисною. Сьогодні вона вдруге прийшла зі своїм сином.

“Вперше, коли ми прийшли, це було просто приголомшливо. Бо ми потрапили на інтерактивну виставу, де діти також мали змогу брати участь у дійстві. Дитина як вийшлана сцену до звіряток, то повернулась лише тоді, коли вистава закінчилася. А коли син прийшов додому, то одразу заснув, бо дуже награвся”, - пригадує Настя.

За її словами, дуже важливо, щоб діти відчували, що довкола життя триває.

“Зараз діти не ходять до дитсадка. Займаємося вдома. Ходимо на такі заходи. Тому дитина почуває себе комфортно”, - підкреслила Настя.

Окрім вистав, на другому поверсі театру працюють майстер-класи від музеїв та бібліотек.

Майстер-класи відбуваються на другому поверсі театру

За словами мами Оксани, ті хвилини, коли діти займаються з майстрами, це корисно та пізнавально для них, і час на відпочинок для батьків. До того ж, заняття дуже цікаві.

“Ми робили гаманець у вигляді котика, створювали ляльку-мотанку, аплікації. Все дуже цікаво”, - говорить Оксана.

Ось такий котик-гаманець створили діти на майстер-класі

Крім того, Ірина Трунова розповіла про зимовий сад театру, де живуть пташки та черепахи.

Живий куточок у зимовому саду театру

Зараз там розмістилися інсталяції-цікавинки історико-культурний заповідника “Межибіж”. Тут пропонують для діток новий квест - вгадати пташку та тваринку за відбитком сліду на цеглині.

Квест від заповідника "Межибіж" - вдаждай, чий слід на цеглині

Розклад вистав у театрі наразі такий:

6.04 - Підкова на щастя
7.04 - 8.04 ,Пан Коцький
9.04 - 10.04 Мій Дружок
11.04 - 12.04 Русалонька
13.04 - 14.04 Вінні-Пух

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую