ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Це фото — не фейк: як українські мами підписують дітей на випадок своєї смерті

Суспільство 2724
Мама Віри написала її ім
Мама Віри написала її ім'я, прізвище, групу крові та свій номер телефону на спині дитини. Фото: instagram.com

Світлина стала вірусною, і багато хто не вірив у її справжність.

Останні кілька днів мережею поширюється фотографія української мами Олександри Маковій, яка написала на тілі своєї доньки її дані на випадок своєї смерті.

Світлину поширила й українська телеведуча Катя Осадча. Вона опублікувала в Instagram фото маленької Віри, мати якої написала її ім'я, прізвище, групу крові та свій номер телефону на випадок, якщо з нею «щось станеться».

«Підписала Віру на випадок, що з нами щось трапиться, і її хтось підбере вижившу. Або вона загубиться, що теж за моєю логікою могло статися лише за мого відключення. Тоді навіть майнула шалена думка «чому я не зробила їй татуювання з цією інформацією?» — написала українська мама.

Фактчекери «По той бік новин» з'ясували, що фото справжнє, але зроблене ще в перший день війни. Попри це в мережі його почали активно поширювати лише останні кілька днів.

«Фото зроблене ще в перший день війни, коли ми мали залишати Київ. Я не знала, наскільки безпечною буде дорога. Чулися вибухи, Віра думала, що це гра. Перед виходом з дому я й зробила ці написи», — пояснила Саша. Зараз вона в безпеці у Франції.

Фото буквально зразу стало вірусним. Спочатку його поширили друзі Саші, а потім понеслося лавиною вже серед незнайомців. Паралельно з тим з’явилося чимало скептиків, які заявляли (і заявляють), що це фейкове фото. Дров у вогонь підкладав і той факт, що мати дівчинки запостила його першого квітня.

«По той бік новин» зв’язалися з Сашею Маковій, яка підтвердила, що фото таки справжнє.

«Я знаю, що особливо активно це фото поширюють в твіттері. Але я туди не заходжу, бо знаю, що там багато коментарів, що це фейк і я не хочу засмучуватися. Підписала Віру на випадок, що із нами щось станеться, і її хтось підбере вижившу. Або вона загубиться, що теж за моєю логікою могло статися лише при моїй відключці».

На уточнення, кому дзвонили б, якщо з нею щось сталося, вона пояснила, що той, хто міг підібрати телефон, зміг би передати його родичам дівчинки, номери яких збережені на SIM-карті.

Крім цього, виявляється, є ще й друге фото — менш відоме, яке Саша додала в «карусель». На ньому можна побачити заламінований папірець з контактною інформацією.

«Я його підготувала за два дні до того, коли путін об’явив спецоперацію, тобто війну проти нас. Я написала це англійською, що додало сумнівів у справжності фото — мовляв, чому б українка так би робила. Я це зробила тому що так в Дії все підтягується», — пояснила Саша.

Нагадаємо, цього тижня фейки та маніпуляції кремлівської пропаганди в основному були направлені на дискредитацію українських військових.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую