ye-logo.v1.2

Там, де здійснюються дитячі мрії… працюють люди із залізною витримкою

Суспільство 6598
Фото: Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

«Хмельницька народна газета «Є» пройшлася хмельницькими магазинами для дітей

Недитячі ціни на дитячі речі
Діти – квіти життя. Але ці «квіти» – як усім відомо, задоволення не з дешевих. У цьому кореспонденти «Проску­­рівського телеграфу» переконалися, щойно розпочавши рейд дитячими магазинами міста. Приміром, дивлячись на ціну черевичок для півторарічного малюка (звісно, добротних, а не з клейонки), або на ціну красивого комбінезона для дитини такого ж віку, без складних підрахунків зрозуміло, що за майже дві сотні гривень можна і дорослу людину одягнути. І за кілька місяців ці черевички або комбінезон малими на неї точно не стануть...
«Добре, що у нас родичів багато, – ділиться враженнями молода мама Катерина, котру ми зустріли в одній
із дитячих крамниць, – тому ми купуємо лише підгузки
й кашки. Одягу та іграшок нам, здається, на два роки вперед надарували. Дещо, навіть, не встигли одягнути – виросли...».
І хоча більшість молодих батьків продовжують повторювати, що вартість їхнього власного гардероба подекуди удвічі менша за дитячий – відвідувачів у спеціалізованих магазинах, як і самих торгових точок, в обласному центрі не бракує. Кожен більш-менш пристойний супермаркет має товари для дітей. Не кажучи вже про торгові центри, в котрих можна нарахувати по два-три спеціалізовані дитячі відділи, дитячі крамниці, торгові точки на ринках і велетенські відділи дитячого одягу в секонд-хендах.
«З колясками вхід заборонений»
Або ж як інакше пояснити той факт, що потрапити до дитячого магазину мамі з дитиною, котра ще сама не ходить, майже нереально? У деяких магазинах, як, для прикладу, «Казковий світ» або «Леопольд» замість хоч якихось пандусів нас «зустрічають» круті сходи. Це практично унеможливлює підйом із дитячим візочком. «Карапуз», що в торговому центрі навпроти головного входу до продовольчого ринку, має рейки для колясок, однак лише на зовнішніх сходах. Як мамі дістатися на третій поверх із візком, або як його залишити без догляду в такому людному місці – питання, котрі доводиться вирішувати самим жінкам. Лише одна мама-оптимістка, котра з посмішкою пхала поперед себе сходами дитячого візка з пухкеньким хлопчиком, запевнила: «Та все нормально, у мене в будинку ліфт дуже часто не працює, а я на сьомому поверсі живу – вже звикла! Кумі моїй складніше – у неї двійня».
Як виявилося, найзручніше робити покупки у «Сонячному місті», що поряд із магазином «Ватсонс». Тут взагалі немає сходів, широкі двері та міжкімнатні проходи, і магазин розташований на першому поверсі.
Продавці зі «сталевими» нервами
Із собою ми прихопили молоду маму з дівчинкою двох з половиною років. По-перше, щоб не привертати зайвої уваги, «злившись» з покупцями, і по-друге, аби перевірити вихованість та комунікабельність продавців магазинів... Наша дівчинка, звісно, вміє бути чемною, але від неї цього не вимагалося. І доки ми подовгу все роздивлялися і розпитували у консультантів, вона вмощувалася на кожен триколісний велосипедик, озвучувала усіх звіряток, котрі траплялися на її шляху і, хапаючи з полиць усе підряд, постійно повторювала: «Хочу це! І це! І це...».
Приємно, що в жодному із закладів нам не лише, як кажуть, не вказали на двері, але й терпляче відповідали на усі дитячі і дорослі запинання. І коли ми вже направлялися до виходу, так нічого і не взявши, всупереч законам логіки, у спину завжди чули щось привітне, на кшталт: «Заходьте ще».
«Чим би дитя не тішилося… Ми це маємо!»
Приблизно так запевняють продавці хмельницьких дитячих магазинів, киваючи на завалені товарами полиці
Як не купити дитині кота в мішку
Пупс, балалайка чи вагітна Барбі?

«Іграшки посідають особливе місце в житті дитини, – стверджують психологи. – Вони допомагають знайомитися з навколишнім світом, сприяють розумовому, моральному, естетичному, фізичному розвитку і вихованню дітей, розвитку їхньої мови, пам'яті, уваги. Тому дуже важливо вибрати не лише ту іграшку, яка сподобається дитяті, а й таку, котра відповідає його віку та рівню розвитку».
Більшість дитячих магазинів реалізують майже усі товари, котрі лише можна уявити: від візочків-ліжечок-ванн до каш-одягу-іграшок…
Та, приміром, «Казковий світ», що навпроти старого ВРАЦСу спеціалізується винятково на іграшках… І їх тут сила-силенна! Коробки та пакунки з конструкторами, звірятками, автомобілями, літаками, ляльками, посудом, музичними і медичними інстру­ментами, та ще дуже багато з чим – стояли на полицях, підлозі і просто одна на одній.
До речі, спеціалісти радять купувати іграшки для малечі саме у магазинах, де з вибором завжди допоможуть досвідчені консуль­танти. Зверніть увагу: на іграшці обов’язково має бути присутня етикетка з написом країни виробника, а також вік дитини, для якого, власне, ця іграшка і призначена. Скажімо, невеличкий пупс, який легко миється гарячою водою – ідеальна іграшка для однорічної дівчинки, а вагітна Барбі з Кеном на додачу більше сподобається школярці.
Головне, щоб песик не линяв
М’яка іграшка міцно асоціюється у нас з образами безтурботного, щасливого дитинства. Пухнасті вірні друзі дають відчуття теплоти, спокою і комфорту. М’які іграшки виготовляють з приємної на дотик тканини, наповнюючи їх синтепоном, ватою, або поролоном. Окрім того, частини тіла іграшки можуть бути наповнені маленькими пластиковими кульками. Перебираючи їх, малюк розвиває дрібну моторику, удосконалює дотик. З якісної м’якої іграшки не повинна лізти шерсть, відпадати очі чи ніс, вона має легко пратися та сушитися, не змінюючись після цього жодним чином.
Хмельницькі дитячі магазини пропонують величезний вибір найрізнома­нітніших м’яких іграшок: звичайні (не містять механізмів), музичні, м’які книжки, розви­ваючі килимки, підвіски... У кожному з відвіданих нами закладів продажу дитячих товарів: «Олена», «Карапуз», «Леопольд», «Веселий світ», «Казковий світ» та «Сонячне місто» – у нас очі розбігалися від того м’якого іграшкового розмаїття.
Купуючи ляльку, зверніть увагу на вираз її обличчя
«Бажано, аби оченята в ляльки були вишиті, – розкривають секрети якісної лялі самі продавці, – а не представляли собою ґудзики. Якщо все-таки вони зроблені з пластику, то мають бути не приклеєними до обличчя іграшки, а пришитими». «Дітям часто властиво копіювати вираз обличчя і поведінку своїх підопічних, – кажуть психологи, – тому сто разів подумайте, перш ніж купувати дитині іграшку, наділену яскраво вираженим агресивним характером, зі злісним або плаксивим виразом обличчя. Найкраще, аби лялечка була схожою на звичайну дівчинку».
Лише правильно підібрана лялька здатна подарувати радість і задоволення. Звичайно ж, купувати її краще у присутності дитини і враховувати її побажання. Хоча часто буває, що маля, зайшовши до магазину, і бачити нічого не бажає, крім чергового монстра, схожого на того, з яким «воює» на комп’ютері.
Ляльчина голова – мрія кожної дівчинки
Про це нам цілком серйозно розповіли у магазині «Веселий світ». Навіть не зважаючи на те, що коштує голова ляльки майже три сотні гривень, вона користується неабиякою популярністю серед дівчаток.
Головна особливість цього «колобка» з ляльчиним обличчям – розкішне волосся, на котрому юні леді тренуються робити зачіски. До того ж обличчя можна фарбувати косметикою.
Казкові апартаменти для ляльок – зі спальнею, їдальнею, дитячою кімнатою і садом, диво-кораблі, радіокеровані машини, гвинтокрили та роботи... Ляльки, що вміють ходити на горщик, їсти кашу, у яких з очей течуть справжні сльози…Іграшкові поні, що кивають головою, іржуть і з задоволенням беруть із людських рук морквини... Сучасні дитячі магазини мають усе, про що ми в своєму, далеко не босоногому, дитинстві могли лише мріяти! Були б гроші.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую