ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Ведмедів, яких врятували з-під обстрілів і перевезли на Хмельниччину, переведуть до лісових вольєрів

Суспільство 2010
Ведмедів з Харківщини поселять у лісових вольєрах, де раніше знайшли прихисток ведмеді з усієї України
Ведмедів з Харківщини поселять у лісових вольєрах, де раніше знайшли прихисток ведмеді з усієї України. Фото: Парк хижаків Арден

У Парку хижахів "Арден" кажуть, що ведмеді з харківського екопарку перебувають в задовільному стані.

Цього тижня чотирьох ведмедів, які прибули до реабілітаційного центру Парк хижаків “Арден”, що неподалік Сатанова, переведуть до просторий лісових вольєрів. Про це сайту "Є” повідомив керівник екскурсійного підрозділу закладу Петро Кравцов.

Нагадаємо, що в середині квітня Парк хижаків «Арден» прихистив одного гімалайського та трьох бурих відмедів, яких до Хмельницького привезли з харківського закладу «Фельдман Екопарк». Тварин довелося евакуювати, адже з початку російської агресії Харківщина зазнала ворожих обстрілів.

Минулого тижня київські ветеринари провели клінічний огляд тварин, вакцинацію, чіпування та профілактичні ветеринарні заходи ведмедів.

У середині квітня Парк хижаків «Арден» прихистив одного гімалайського та трьох бурих відмедів, яких до Хмельницького привезли з харківського закладу «Фельдман Екопарк». Фото: Парк хижаків "Арден"

“Зараз ведмеді ще перебувають у карантинному вольєрі. Минулого тижня провели ветеринарний огляд і плануємо цього тижня перевести у просторі лісові вольєри. Звірі в дуже гарному стані, добре годовані. На свій вік, а їм від семи до десяти років, ведмеді у чудовій формі”, - зазначив Петро Кравцов.

Відомо, що з “Фельдман екопарку” ведмедів відправили на Хмельниччину 12 квітня. Додамо, що заклад розташований на Харківщині неподалік від кордону з російською федерацією. До початку війни тут проживали понад 300 видів тварин. У екопарку мешкали понад 2 тисячі тварин, значна кількість яких – рідкісні й зникаючі, занесені до Червоної книги.

На територію харківського «Фельдман Екопарку» перші снаряди потрапили ще в перший день війни 24 лютого. В парку розбиті вольєри внаслідок обстрілів, деякі тварини, зокрема, вовки, втекли, деякі були вбиті. Серед загиблих - лані та валлійські кози, а також великі тварини родини котячих, примати, копитні, сумчасті, птахи.

Наразі територія екопарку продовжує прострілюватися. 

Загалом умови війни є доволі стресовою ситуацією для тварин, які, на відміну від людей, навіть не розуміють, що відбувається. І саме тому їм особливо потрібна увага та допомога господарів, а також всіх тих, хто має змогу допомогти.

Нагадаємо, що реабілітаційний центр для диких тварин Парк хижаків «Арден» розташований біля Сатанова. 

До приїзду тварин з екопарку в центрі було понад два десятки ведмедів. Найстарший у центрі - ведмідь Тоша. Йому 27 років. Забрали Тошу кілька років тому зі Старого Салтова Харківської області. До 5-річного віку він був цирковим ведмедем і об’їздив з дресирувальником в тісній клітці увесь пострадянський простір. Потім його на 20 років закинули в клітку. За гратами, якщо перевести на людську мову, Тоша зійшов з розуму…

Раніше “Сайт Є” детально писав про життя тварин у Парку хижаків "Арден”. Створений цей реабілітаційний центр для хижих тварин на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Його площа – 32 гектари. Це нова сучасна модель центру для тварин, яка має стати на заміні типовим зоопаркам.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую