ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Католицькі єпископи відкриють під Хмельницьким Центр лікування воєнних травм

Суспільство 1433
У Центрі буде надаватися психологічна і духовна допомога постраждалим від війни
У Центрі буде надаватися психологічна і духовна допомога постраждалим від війни. Фото: credo.pro

Тут допомагатимуть військовим, які потребують психологічної чи психотерапевтичної допомоги.

У Хмельницькій громаді з'явиться перший в Україні католицький Центр лікування воєнних травм. Його планують відкрити вже восени цього року в приміщенні Вищої духовної семінарії Святого Духа, яка переїжджає в обласний центр з міста Городок. Про це повідомляє портал CREDO.

Зазначається, що наразі на місці майбутньої семінарії ще тривають будівельні роботи. А створення такого закладу на її базі — це ініціатива єпископів Кам’янець-Подільської дієцезії. Тут планують здійснювати психологічну реабілітацію постраждалих від воєнних дій.

За словами отця Олександра Халаїма, який є радником у створюваному проєкті, наразі вирішується питання, кому саме допомагатимуть: дітям, котрі постраждали від бойових дій, чи військовим, які проходять лікування або повернулися з війни.

«Маємо зрозуміти, що на цей час актуально, в якому напрямку рухатися, знайти фахівців. Бо якщо в нашій Хмельницькій області є декілька реабілітаційних центрів для військовослужбовців, то ми тоді будемо працювати з дітьми та їхніми родинами», — каже священник.

Отець Олександр розповів, що проєкт фінансують добродії з Польщі, з Канади, а також міжнародна благодійна організація «Допомога Церкві в потребі». У червні ця асоціація має надати транш у 500 тисяч євро, а також допоможе оснастити центр необхідним медичним обладнанням.

Наразі в семінарії ще тривають роботи, але отець сподівається, що у вересні-жовтні Центр уже можна буде запустити і зробити перший заїзд для тих, хто найбільше потребує психологічної чи психотерапевтичної допомоги.

Читайте також: Запустили безкоштовну інтернет-платформу психологічної підтримки для українців, які страждають від війни

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую