ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Село з Хмельниччини стало фіналістом конкурсу «Неймовірні села України»

Суспільство 25524
На конкурс надійшло понад дві сотні заявок від українських сіл
На конкурс надійшло понад дві сотні заявок від українських сіл. Фото: з фейсбуку

Воно увійшло до десятки сіл, які змагатимуться у конкурсі проєктів за 100 тисяч гривень та витратять їх на розвиток села.

Село Западинці, що в Красилівській громаді, увійшло до переліку обраної десятки сіл, які змагатимуться за перемогу в конкурсі «Неймовірні села України-2022». Всеукраїнський конкурс, який вже декілька років поспіль оголошує редакція AgroPortal.ua спільно з Посольством Королівства Нідерландів в Україні, попри війну організатори вирішили все ж провести, адже, зазначають, громади будують плани на майбутнє, адже розуміють, що війна закінчиться, і потрібні будуть ресурси для відновлення. На конкурс вони отримали понад дві сотні заявок від українських сіл.

Як розповідає амбасадорка проєкту на Хмельниччині Ольга Мороз, цього року конкурс проходить під гаслом сталого розвитку. Западинці, які увійшли до фіналу, мають у цьому напрямку велику перспективу. Бізнес-проєкт Западинців базується на вирощуванні тепличних овочів, який планують реалізувати, вигравши конкурс.

«У селі планують встановити дві екотеплиці, що дасть можливість створити робочі місця для внутрішньо переміщених осіб, покращити харчування учнів гімназії та вихованців закладу дошкільної освіти, забезпечити овочами та фруктами родини із категорії внутрішньо преміщених осіб», - розповідає Ольга Мороз.

Також село цікаве своєю історією. На його околицях була розташована неолітична стоянка, стоянка трипільської культури, три поселення черняхівської культури. Під час розкопок було знайдено багато первісних знарядь праці та прикрас.

Захист проєктів-фіналістів конкурсу відбудеться наприкінці липня. Саме тоді буде оголошено переможця.

Село-переможець Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2022» отримає 100 тисяч гривень на реалізацію проєкту від головного партнера - Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Ще 2 села-фіналісти отримають по 50 тисяч гривень.

Нагадаємо, що у 2019 році дійшла до фіналу і громада з Хмельниччини – село Лисець, що на Дунаєвеччині, з його неймовірним дивом природи - водоспадом та ідеями створення майданчика для ведення торгівлі продуктами місцевого виробництва. Також у різні роки, крім Лисця, до участі у проєкті долучалися села з Хмельниччини: Антоніни і Меджибіж, Великий Жванчик та Миньківці, Голосків, Головчинці, Тарноруда, Смотрич і не тільки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую