ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Біжу за Азовсталь: у Хмельницькому влаштували забіг на підтримку захисників Маріуполя

Суспільство 2109
Ініціаторами події стала Асоціація родин захисників Азовсталі
Ініціаторами події стала Асоціація родин захисників Азовсталі. Фото: автора

Близько трьох сотень людей долучилося до флешмобу.

Сьогодні вранці, 23 липня, Хмельницький долучився до світового бігового флешмобу на підтримку захисників Азовсталі, які нині перебувають у російському полоні. Акцію організували родини полонених військових, щоб нагадати світу про відважних оборонців Азовсталі та їх героїзм. Подібні заходи пройшли одночасно у багатьох містах України.

У Хмельницькому забіг влаштували у парку Чекмана. На місці старту учасники отримали роздруківки з хештегом #runforAzovstal. Загалом підготували дві сотні номерків, однак охочих пробігти дистанцію виявилося значно більше. До події долучилися родичі і знайомі захисників Маріуполя, а також чимало небайдужих хмельничан.

«Евакуація військових з Азовсталі була з 16 по 20 травня, під час того їх захопили в полон. На сьогодні пройшло два місяці і відбувся лише один обмін полоненими. Наразі там знаходиться близько трьох тисяч наших військових. Обміняли 147 військових, - зазначила перед стартом забігу Світлана Свідерська-Лоб, матір полоненого азовця. - Ми повинні пам’ятати кожного Героя, який захищав нас там, щоб ми тут могли мирно зібратися, жити, щоб до нас не зміг дістатися ворог. Ми маємо підтримати їх на інформаційному рівні, щоб про них не забули. Сьогодні ми біжимо за наших захисників Маріуполя, за оборонців Азовсталі».

Хмельничани бігали у парку Чекмана.

Серед тих, хто сьогодні взяв участь у події, - Ірина Хоменко. Нині вона з чоловіком, дочкою, зятем і внуками мешкає у Хмельницькому. Сюди переїхала з Маріуполя наприкінці березня, рятуючись від обстрілів. Її син залишився обороняти рідне місто й разом з іншими військовими у середині травня потрапив у полон.

«Син останній час служив в береговій охороні в Маріуполі. Після вторгнення перебував на Азовсталі. Там були службовці з різних військових частин. Коли їх всіх евакуйовували, ми по російських відео побачили, що він там, - говорить Ірина. - Нам кажуть, що перемовини ведуться, але пройшло вже більше двох місяців. Ми зібралися тут, щоб підтримати наших рідних, щоб нагадати всім, що наших дітей звідти треба витягнути. Дякуємо всім, хто нас підтримує».

У забігу взяли участь люди різного віку і сфер діяльності. Поряд зі спортсменами, олімпійськими чемпіонами, бігли пенсіонери, маленькі діти та навіть матусі з дитячими візочками. Дистанція забігу була невелика, щоб всі могли комфортно дістатися фінішу. Після завершення заходу учасники забігу мали зробити своє фото та викласти його у соцмережі з тегом #runforAzovstal.

На забіг приходили з патріотичною символікою.

Поруч зі стартом розгорнули виставку з фотографіями оборонців.

Ініціювали подію родини полонених азовців.

Разом пробігли коротку дистанцію.

Перед стартом хвилиною мовчання згадали полеглих захисників.

Такі ж пробіги пройшли в інших містах.

Загалом у Хмельницькому долучилося близько 300 людей.

Приходили навіть з немовлятами.

Бігли, тримаючи прапори України  у руках.

Долучились і досвідчені спортсмени.

Після забігу учасники додавали фото в соцмережах з тегом #runforAzovstal.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую