ye-logo.v1.2

«Неймовірні села України»: чи є серед переможців громада з Хмельниччини

Суспільство 2359
Журі вже обрало переможця, який отримає 100 тисяч гривень на розвиток проєкту
Журі вже обрало переможця, який отримає 100 тисяч гривень на розвиток проєкту. Фото: з фейсбуку

Западинці з Красилівщини були у десятці фіналістів, які змагалися за перемогу.

Учора, 28 липня, відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2022», де, нагадаємо, за перемогу серед 10-ти сіл-фіналістів змагалася і громада із Западинців, що на Красилівщині. Журі вже обрало переможця, який отримає 100 тисяч гривень на розвиток проєкту, котрий хочуть реалізувати в селі. Це село Трояндове, що на Одещині. Тут планують створити сільськогосподарський кооператив «Трояндове королівство», адже вже багато років сільчани займаються розведенням цих квітів.

Село Западинці, на жаль, не потрапило до трійки переможців. Друге місце віддали проєкту села Кваси, що на Закарпатті, за яким мріють створити мобільний пункту прийому та охолодження молока. Третє місце – у громади з Тупичева на Чернігівщині, де планують обладнати мініпекарню для потреб громади. Саме ці села отримають заохочувальні призи від спонсорів проєкту.

Нагадаємо, що у селі Западинці Красилівської громади, котре увійшло до переліку обраної десятки сіл і змагалося за перемогу в конкурсі «Неймовірні села України-2022», мають намір реалізувати проєкт з розвитку овочівництва та будівництва теплиць, щоб забезпечити овочами школу, садочок та родини переселенців.

Додамо, що Всеукраїнський конкурс, вже декілька років поспіль оголошує редакція AgroPortal.ua спільно з Посольством Королівства Нідерландів в Україні. Цього року, попри війну, організатори вирішили все ж провести, адже, зазначають, громади будують плани на майбутнє, адже розуміють, що війна закінчиться, і потрібні будуть ресурси для відновлення. На конкурс вони отримали понад дві сотні заявок від українських сіл.

До слова, у 2019 році дійшла до фіналу і громада з Хмельниччини – село Лисець, що на Дунаєвеччині, з його неймовірним дивом природи - водоспадом та ідеями створення майданчика для ведення торгівлі продуктами місцевого виробництва. Також у різні роки, крім Лисця, до участі у проєкті долучалися села з Хмельниччини: Антоніни і Меджибіж, Великий Жванчик та Миньківці, Голосків, Головчинці, Тарноруда, Смотрич і не тільки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую