ye-logo.v1.2

Ворожі спецслужби намагалися завербувати двох жителів Хмельниччини — СБУ

Суспільство 2004
Як тільки ви зрозуміли, що вас хочуть завербувати ворожі спецслужби, негайно звертаєтесь до СБУ
Як тільки ви зрозуміли, що вас хочуть завербувати ворожі спецслужби, негайно звертаєтесь до СБУ. Фото: ілюстративне з фейсбуку СБУ

Чоловіки раніше працювали на одному зі стратегічних підприємств області.

Контррозвідники Служби безпеки України викрили спробу завербувати окупантами двох жителів Хмельницької області. Зробити їх своїми агентами намагалася російська федеральна служба безпеки, коли чоловіки поверталися в Україну. Однак дії ворога виявилися марними.

За інформацією управління СБУ у Хмельницькій області, до 2014 року двоє чоловіків спрацювали на одному зі стратегічних підприємств нашої області. Після звільнення вони періодично виїжджали в росію на заробітки. Однак на початку масштабного вторгнення окупантів вони одразу вирішили повернутися додому. Саме під час перетину кордону їх спробували завербувати ворожі спецслужби.

Працівники фсб «запросили» чоловіків на «бесіду» в окрему кімнату. Там по черзі з ними розмовляли. Ворожу спецслужбу цікавили місця проходження ними військової служби, наявність зав’язків у правоохоронних органах і Збройних Силах України.

«Також питали про їхнє попереднє місце роботи: розташування, система охорони, види продукції, які виготовляє підприємство, найменування, експортування до інших країн тощо. Особливий інтерес становила інформація про зв’язки співробітниками підприємства, які володіють конфіденційною інформацією», — розповіли у пресслужбі СБУ.

Після повернення чоловіків в Україну співробітники СБУ з’ясували подробиці спілкування на кордоні з ворожими спецслужбами. Також встановили, що чоловіки не виконали завдання росіян і не нашкодили Україні.

Служба безпеки України наголошує, що співпраця з ворожими спецслужбами є злочином проти національної безпеки. В умовах воєнного стану державна зрада карається позбавленням 15 роками в’язниці або довічним ув’язненням з конфіскацію майна.

«Водночас, якщо громадянин не виконував злочинного завдання проти України та добровільно повідомив органи державної влади про факти залучення до конфіденційного співробітництва із ворогом — він звільняється від кримінальної відповідальності.

Тому, як тільки ви зрозуміли, що стали об’єктом вербувального впливу ворожої спецслужби — негайно звертаєтесь до Служби безпеки України», — наголосили в управлінні СБУ у Хмельницькій області.

Читайте також: Хімічна та радіаційна загрози: застосунок «Повітряна тривога» попереджатиме про нові види небезпек

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую