ye-logo.v1.2

У Хмельницькому хочуть облаштувати житло для вимушених переселенців

Суспільство 2362
На облаштування гуртожитку заплановано спрямувати майже півтора мільйона євро
На облаштування гуртожитку заплановано спрямувати майже півтора мільйона євро. Фото: ілюстративне freepik.com

На це заплановано витрати грантові кошти, отримані за однією з програм Євросоюзу.

Хмельницька міська рада розраховує отримати майже півтора мільйона євро від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО). Це дасть змогу відремонтувати комунальні приміщення на вулиці Кам’янецькій і поселити там до двохсот вимушених переселенців.

За словами міського голови Олександра Симчишина, заплановано отримати від НЕФКО 1 мільйон 487 тисяч євро безповоротного гранту. Ці кошти спрямують на реконструкцію двох комунальних приміщень для облаштування кімнат гуртожитського типу. Це дозволить тимчасово там поселити приблизно 170-200 внутрішньо переміщених осіб.

«Звичайно, що це лише перший крок. Нині в місті проживає набагато більше внутрішньо переміщених осіб. За час масштабної війни ми з вами спільно прийняли у Хмельницькому 205 тисяч людей, які сюди приїхали. Частина з них залишилася тут проживати», — зазначив Олександр Симчишин.

У проєкті рішення міськради уточнено, що грантові кошти підуть на реконструкцію нежитлової будівлі на вулиці Кам’янецькій, 74. Таким чином там буде створено гуртожиток з нежитловими приміщеннями на першому поверсі. Майже півтора мільйона євро НЕФКО виділить Хмельницькому в межах програми «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні». Для їх отримання місцеві депутати на одній з найближчих сесій міськради уповноважать Олександра Симчишина підписати відповідну угоду.

Довідково. НЕФКО — це міжнародна фінансова організація, яку в 1990 році заснували уряди п’яти північноєвропейських країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Вона фінансує проєкти, спрямовані на покращення кліматичної ситуації. Зокрема, до таких проєктів належать заходи з енергоефективності. Хмельницький розпочав співпрацювати з НЕФКО у 2016 році. Крім кредитів на термомодернізацію навчальних закладів, місто також залучало кошти цієї організації на реконструкцію найбільших каналізаційних насосних станцій комунального підприємства «Хмельницькводоканал».

Читайте також: У Хмельницькому хочуть збудувати нову школу на майже півтори тисячі учнів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую