ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому оголосили безстрокову акцію на підтримку захисників «Азовсталі»

Суспільство 2273

Мовчазні зібрання проходитимуть щоп’ятниці.

У Хмельницькій області започаткували безстрокову акцію «Поверніть Героїв додому». Розпочинають ініціативу з Хмельницького – тут активісти щоп’ятниці збиратимуться з плакатами на майдані Незалежності. Також волонтери планують організувати аналогічні заходи на головних площах в громадах Хмельниччини. Усе для того, щоб привернути увагу суспільства і всіма можливими діями сприяти поверненню українських військовополонених додому.

«Герої Азовсталі зробили майже неможливе. Вони зупинили війну там, де вона могла б не зупинитися. На сьогодні вся Україна і майже весь світ повинен розуміти, наскільки була сильною ця оборона. Ми повинні зараз збиратися і нагадувати всім про той героїчний супротив наших захисників, тому що вони не вдома. Зараз ми просимо кожну людину зупинитися і зрозуміти, чого ми сьогодні спокійно встаємо і п’ємо каву. Ви маєте подякувати, що вони дають нам це спокійне життя. Ми винні їм це спокійне життя. Ми повинні боротися за них, щоб вони якнайшвидше повернулися додому, - говорить дружина одного з полонених захисників «Азовсталі» Надія. - Вони вже майже три місяці перебувають у полоні. Про них нічого не відомо. Міжнародні організації, які укладали домовленості щодо їхнього утримання і збереження життя, їх не виконали. Крайньою точкою немовчання стало те, що 29 липня в Оленівці, де перебуває більша частина бійців Маріупольського гарнізону, відбувся теракт. Близько пів сотні чи більше воїнів було знищено, близько сотні поранено. В якому стані вони зараз перебувають, невідомо. До цього часу жодна моніторингова місія, міжнародний Червоний Хрест, ООН не були допущені до місця трагедії».

Щоб висвітлити реальне поводження з українськими полоненими, змусити міжнародні організації, які взяли на себе зобов’язання, контролювати умови проживання полонених та активізувати роботу щодо їх обміну та визволення, родини захисників «Азовсталі» разом з волонтерськими організаціями вирішили започаткувати на Хмельниччині мовчазні акції.

Мовчазні акції також планують проводити в інших містах і селах області.

Ідею ініціативи презентували представники організації «Захист». За словами голови «Захисту», ветеранки Катерини Луцик, акції вирішили проводити по п’ятницях, оскільки в цей день тижня відбувся обстріл в Оленівці.

«Привернення уваги – це той суспільний інструмент, який допомагає впливати та максимально швидко повернути Героїв додому. Ми маємо такий самий досвід з полоненими донецького аеропорту. Це працює. Тому хапаємося за всі можливі варіанти, - зазначила Катерина. - Ми розпочнемо з нашого міста і сподіваємося своїми діями показати приклад іншим. Акція триватиме з 12 до 13 години. Це припадає на обідню перерву, тому всі охочі зможуть приєднатися. Ми будемо виходити з плакатами з представниками сімей з Азовсталі, з ветеранами, з військовими, з представниками влади. Чим більше буде людей, тим більше ми будемо привертати уваги. Я впевнена, що цю ініціативу дуже скоро підхоплять й інші області».

Ініціативу підтримали представники міської та обласної рад.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую