ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Парафіяни новозбудованого храму на Теофіпольщині проголосували за перехід до ПЦУ

Суспільство 1138
Ще одна релігійна громада області прийняла рішення перейти до ПЦУ
Ще одна релігійна громада області прийняла рішення перейти до ПЦУ. Фото: Теофіпольської територіальної громади

Рішення прийняли майже одноголосно.

Два роки тому у селі Лідихівка на Теофіпольщині розпочалося спорудження церкви. Як згадують у громаді, тоді чин закладення каменю та Божественну літургію на місці будівництва проводив настоятель храму Святої мучениці Параскеви Української православної церкви отець Микола.

Днями, 16 серпня, у селі відбулися збори релігійної організації, щоб вирішити питання зміни канонічного підпорядкування церкви з УПЦ в ПЦУ, обрання парафіяльної ради церкви та подання документів на реєєтрацію.

Участь у зборах взяли селищний голова, староста, священнослужителі ПЦУ та УПЦ, місцеві мешканці. Як йдеться у повідомленні Теофіпольської територіальної громади, під час зустрічі учасники виступили і обґрунтували свої позиції стосовно статусу церкви. А після усіх виступів провели голосування.

«Майже усі присутні проголосували за те, щоб церква отримала статус Православної церкви України. Адже, як згодом свій вибір пояснили жителі, для них надзвичайно важливо розірвати все, що хоч якось пов'язано з агресором- росією, щоб після нашої перемоги не соромно було дивитися в очі нашим захисникам», - зазначають у громаді.

І додають: на території Теофіпольської громади ця новозбудована церква – ще один оберіг, який захищатиме жителів від усяких негараздів, а прихожани матимуть особливе місце, де будуть молитися за своє здоров'я, захисників та перемогу України.

Нагадаємо, 119 релігійних громад Хмельниччини покинули московський патріархат. Також майже півсотні громад готують документи для юридичного оформлення свого переходу.

Читайте також: Чому в Пирогівцях на Хмельниччині для вірян зачинили храм?

Два роки тому у селі Лідихівка розпочалося спорудження церкви.

Тепер парафіяни голосували за обрання статусу церкви.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую