ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Стрічки чи російський триколор — Гамалій прокоментував хресну ходу через Кам’янець-Подільський

Суспільство 5334
Люди побачили у прочан стрічки, які їм нагадують російський прапор
Люди побачили у прочан стрічки, які їм нагадують російський прапор. Фото: з фейсбуку Kamianets S-MEDIA

Частину жителів краю обурила хода прочан московського патріархату.

Попри війну й небезпеку ворожих обстрілів прочани УПЦ московського патріархату пішли традиційною хресною ходою до Почаївської лаври. Днями вони пройшли через Кам’янець-Подільський, що обурило частину місцевих жителів і деяких нардепів. Зокрема, люди побачили в учасників ходи стрічки, які нагадують російський прапор. На це вже відреагував начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій. Він запевнив, що ніяких ворожих триколорів там не було.

Як зазначив нардеп Володимир Ар’єв, у центрі Кам’янця-Подільського учасники хресної ходи «несли якусь палицю зі стрічками в кольорах українського прапора і рашистського триколора поруч». Спершу він не повірив, побачивши такі фото, але місцеві жителі підтвердили йому цю інформацію.

«У цьому натовпі під виглядом «паломників» йшли молодики спортивного вигляду. Хтось дасть гарантії, що це не диверсанти, яких раніше було повно під прикриттям московського патріархату? А що місцева влада і правоохоронці? А нічого. Голова Хмельницької ОВА Гамалій мовчить, мер Кам’янця Посітко не зупинив цей промосковський шабаш, керівництво СБУ і поліція просто спостерігали за цим», — заявив Володимир Ар’єв.

Частина користувачів соціальних мереж теж обурилася. Найперше вони не розуміють, які під час воєнного стану можуть проводитися подібні масові заходи. Для прикладу, мітинги нині заборонені. Також людей турбує присутність на ході підозрілих молодиків і можлива наявність стяга країни-агресора.

Цю ситуацію 22 серпня прокоментував голова Хмельницької ОВА Сергій Гамалій. Він заявив, що вважає державною зрадою будь-який натяк на російський триколор під час війни в Україні, незалежно від того, хто його використовує. Однак під час хресної ходи ворожого прапора не було.

Гамалій запевняє, що на ході не було ніяких ворожих триколорів. Фото: з телеграму Сергія Гамалія

Гамалій запевняє, що на ході не було ніяких ворожих триколорів. Фото: з телеграму Сергія Гамалія

«Наші правоохоронці правильно реагують на будь-які прояви колабораціонізму. І цей випадок не був би виключенням. Але триколору під час ходи не було, це стрічки — в тому числі з надрукованими на них молитвами», — зазначив Сергій Гамалій.

Він додав, що Хмельниччина є лідером з переходу релігійних громад з колишнього московського патріархату до Православної церкви України та у незалежні православні громади.

До речі, ще 15 серпня Кам’янець-Подільська єпархія заявила, що через воєнний стан вона не бере на себе відповідальність за проведення традиційного хресного ходу до Почаївської лаври. Рішення щодо участі у ній приймають самі прочани.

До теми: Парафіяни новозбудованого храму на Теофіпольщині проголосували за перехід до ПЦУ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую