ye-logo.v1.2

На Хоморі зафіксували мор риби

Суспільство 1310
У річці Хомора виявили перевищення норм забруднюючих речовин
У річці Хомора виявили перевищення норм забруднюючих речовин. Фото: rivne.media

Екологи держекоінспекції Поліського округу кажуть, що це, ймовірно, може бути пов’язане з діяльністю підприємств на території Хмельницької області.

Минулого тижня мешканці прилеглих до річки Хомора населених пунктів, що протікає на північному сході Хмельниччини, спостерігали масовий мор риби. Про це небайдужі люди повідомили екологам.

Як виявилося, вода містила забруднення: перевищення норм певних забруднюючих речовин виявила перевірка співробітниками Державної екологічної інспекції Поліського округу. 19 серпня вони взяли зразки води з річки Хомора на Хмельниччині. Проби відібрали в 3 точках та провели відповідні аналізи вимірювання вмісту забруднюючих речовин поверхневої води.

Як повідомляє видання Рівне.Медіа, за результатами визначень зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації вдвічі по нітритах, учетверо по залізу. Також вчетверо вищі показники біологічного споживання кисню та втричі – хімічного споживання кисню. Як зазначили екологи, перевищення цих показників в точках відбору, ймовірно, може бути пов’язане з діяльністю підприємств на території Хмельницької області. За результатами проведених досліджень матеріали скерували до правоохоронних органів, які мають встановити винних.

У Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області сайту «Є» повідомили, що про ситуацію їм відомо, адже останніх п’ять років щомісяця проводять моніторинг стану водойм у тому регіоні. Проте, за словами Наталії Сологуб, начальниці відділу організаційно-аналітичної діяльності, документування та контролю, взаємодії з громадськістю, наразі до хмельницьких екологів з цього приводу ніхто не звертався та не повідомляв про проблему.

Світлана ВОДЯНА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую