ye-logo.v1.2

Всі першокласники зможуть сісти за парти: як буде організоване навчання у Хмельницькому

Суспільство 2975

Остаточне рішення, чи відправляти дитину до школи, прийматимуть її батьки.

У більшості хмельницьких шкіл з 1 вересня розпочнеться очне навчання. В решті — дистанційне. Однак за парти зможуть сісти усі першокласники, навіть якщо їхня школа немає укриття. Для них організують освітній процес в інших закладах, якщо на це погодяться батьки. За ними залишатиметься остаточне слово. Детальніше про формат майбутнього навчального року розповів заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак.

За його словами, з міського бюджету витратили понад 15 мільйонів гривень на облаштування укриттів у школах і дитсадках. Як наслідок, з 39 міських шкіл 34 отримали рекомендацію від Державної служби з надзвичайних ситуацій почати очне навчання. Це означає, що укриття цих закладів відповідають усім вимогам. Натомість лише п’ять шкіл не мають жодного укриття. Відповідно їхні учні навчатимуться дистанційно. Це ж стосується половини шкіл у сільській місцевості.

З питань безпеки номери та назви шкіл не розголошують. Батьки можуть самостійно дізнатися цю інформацію, звернувшись до адміністрації закладів або класних керівників або прийшовши на батьківські збори. Також вони можуть побувати в укритті, щоб вирішити, чи відпускати дитину до школи. Жодного примусу не може бути.

«Ніхто немає права схиляти батьків до тієї чи іншої форми освіти. Це має бути виключно їх добровільне рішення. Батьків проконсультують, як їхня дитина зможе здобувати освіту, якщо вони бояться відпускати її до школи», — наголосив Михайло Кривак.

Він переконує, що жодна дитина не залишиться поза освітнім процесом. У більшості шкіл є усі засоби для організації дистанційного навчання. Зокрема, це можуть бути вебкамери у класах або закуплені для вчителів ноутбуки.

Як першокласники ходитимуть до школи

Усі першокласники зможуть сісти за парти, якщо на це погоджуватимуться їхні батьки. Це стосується навіть шкіл, які не мають укриттів. Для таких дітей навчання проходитиме в інших закладах. Зокрема, у дитсадках з укриттями.

«Батьки першокласників можуть написати заяву, щоб організувати їхнє навчання вдома. Проте надзвичайно важко навчити дитину писати, читати й рахувати за допомогою дистанційної освіти. Не усі батьки зможуть сидіти з такими шестирічними за ноутбуком, тому ми створюємо умови, щоб усі першокласники змогли вчитися у школі», — заявив Михайло Кривак.

Деякі діти ходитимуть до школи через тиждень

Кількість учнів, які одночасно перебувають у школі, не повинна перевищувати кількість місць в укритті. Це вплине на навчальний процес. Тому директорам шкіл рекомендували організувати навчальний процес у кілька змін. Також є рекомендації адаптувати п’ятиденну навчальну програму до шестиденної.

Навіть якщо батьки оберуть очне навчання, це не означає, що їхні діти щодня ходитимуть до школи. У деяких закладах учні тиждень вчитимуться в школі й тиждень вдома або тиждень у школі два тижні вдома. Це також необхідно, щоб відкрити у школах хоча б кілька груп продовженого дня.

До теми: Групи продовженого дня у хмельницьких школах будуть, але їх кількість обмежена

Нагадаємо, раніше для сайту «Є» Михайло Кривак розповів, що до початку навчального року зі шкіл виселять вимушених переселенців, які там проживали. Оскільки у місті не вистачає комунальних гуртожитків, частині внутрішньо переміщених осіб пропонують переїхати в інші громади. Люди, які не погоджуються на це, можуть самостійно знайти житло.

До теми: Укриття, дистанційка, шестиденне навчання: як навчатимуться діти у школах громад Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую