ye-logo.v1.2

Володимир Лишик каже, що на нього нацькували бійцівського собаку

Суспільство 1902
Фото: Фото автора.

Ігор Арсенюк твердить, що його пес лише захищав господаря

Ввечері 5 вересня з численними рваними ранами Володимира Лишика привезли на травматологічний пункт Хмельницької міської лікарні.   
“Чоловік поступив з численними кусаними ранами рук та ніг. На голові була гематома. Чоловік був у шоковому стані. Розповів, що на нього нацькували собаку. Нині стан пацієнта задовільний. Він проходить курс антибіотиків і отримує щеплення проти сказу”, - розповідає лікар травматологічного відділення Хмельницької міської лікарні Богдан Зембіцький.
Як розповів сам Володимир Лишик, того злощасного дня він разом з трьома приятелями поїхали на рибалку у село Бахматівці Хмельницького району. Ловили на річці. За цілий день навіть ні разу не клюнуло. Під вечір хлопці пішли на орендований став.

«ВІДКРИВАЄ ДВЕРЦЯТА,
ПОКАЗУЄ НА ВОЛОДЮ І КОМАНДУЄ: «ФАС»
«Там вагончик стояв, – каже Володимир Лишик. – Я хотів спитати, чи можна в них купити риби. Підходжу, там двоє дівчат. Питаю в них, чи можна купити риби. А вони: «Хлопці, їдьте звідси». Я тоді спересердя сказав, що втоплю того вагончика. А вони: «Зараз приїде господар – розбереться».
За кілька хвилин на дамбі з’явилася чорна «Ауді».
«Я так зрозумів, що це орендатор ставка, – розповідає Володимир Лишик. – Думав поговорити з ним, щоб продав риби. А він відкриває пасажирські дверцята, звідти вистрибує ротвеллер, і давай мене гризти. Я захищав обличчя і горло. А той чоловік хапає щось схоже на гумовий кийок, і ним мене по голові. Добре, що прибіг приятель. А то і не знаю, чим би все скінчилося».
Олег Вовк, як і ще двоє приятелів Володимира, був свідком цієї пригоди. За їхніми словами, напад собаки тривав хвилини три. Згодом господар таки забрав пса. Скривавлений Володимир пішов до машини, котра стояла за кількасот метрів від орендованого ставка, на одній з вулиць села. Приятелі саме завантажували речі у автомобіль. Аж раптом інцидент розгорівся з новою силою.

«ВИДНО, ЩО СОБАКА НАВЧЕНИЙ НА ЛЮДЕЙ КИДАТИСЯ»
«Під’їжджає та сама «Ауді», знову відкриваються дверцята, господар показує на Володю пальцем і дає команду: «фас», – каже Олег Вовк. – Витягує зброю, схожу на автомат «Калашникова». Потім бачить, що собака рве Володю, кидає той автомат на заднє сидіння, і з кобури дістає пістолет. Кричить, що буде стріляти на ураження. Обличчя червоне, руки трусяться. Думаю, ще справді натисне на спусковий гачок. Кричу до нього, щоб він забрав собаку. А по всьому видно, що собака навчений кидатися на людей. Якось він забрав того пса, а ми в машину і повезли Володю до лікарні».
Ігор Арсенюк разом з батьком орендують ставок. За майже 68 гектарів плеса сплачують податків десять з половиною тисяч гривень на рік.
«У 2006 році Арсенюки і Хмельницька райдержадміністрація  уклали угоду на оренду земельної ділянки водного фонду, – розповідає Бахматовецький сільський голова Валерій Гундерчук. – Почалися скарги від місцевих, що Арсенюк не пускає людей на річку. Він її також орендував. У 2008 році люди річку відсудили. Тож відтоді на річці ловити можна. Чого між ними виник такий інцидент, я не знаю. Пам’ятаю, як кілька років тому пес Арсенюка покусав ще одного чоловіка. Щоправда, чим це все закінчилося, я не знаю. Нібито вони між собою домовилися».
У орендарів ставку своя версія того, що сталося. Спочатку Ясон Арсенюк казав, що не знає усіх подробиць цієї пригоди, але потім став на захист сина. 

«ТАКИХ ПОТРІБНО ВІШАТИ І РОЗСТРІЛЮВАТИ»
«Та вони напали на дівчат-охоронців, – каже Ясон Арсенюк. – Хотіли ставити мішок сіток. Та їх треба вішати і розстрілювати. Скільки я грошей сюди вбухав. Я рибу вирощую, а ти йди і купи. Ти ж мої гроші виловлюєш».
Дівчата, котрі були у вагончику, від зустрічі спочатку відмовилися. Одна з них приїхала лише наступного дня, разом з Ігорем Арсенюком.
 «Та вони були п’яні і нам погрожували, – каже Леся Аткочусь. – Чоловік з Ігорем почав сваритися. Собака кинувся на захист господаря».
«Та від нього пахло алкоголем, – втручається у розмову Ігор Арсенюк. – А в мене пес-охоронець. Він почав мене бити. Тоді собака і кинувся. Ніяким кийком я його не бив. А за другий епізод - це все надумано. І зброєю я не погрожував. У міліції казали, що в них вже є відмовний матеріал». 

«ЦЕ ВЖЕ НЕ ПЕРШИЙ РАЗ ВІН ЛЮДЕЙ СОБАКОЮ ТРАВИТЬ»
Місцеві мешканці добре знають Ігоря Арсенюка. Кажуть, що він вже не вперше собакою цькує людей.
«Я копала картоплю, коли чую, як почав гавкати пес, – розповідає Віра Лабунська. – Потім крик: «Що ти робиш, забери собаку!». А той пес його рве. Та то вже не перший раз він на людей собаку цькує. Он і Василя Несмілого покусала, і Сергія Грушка».
«Хлопці ловили рибу на каналі, не в нього на ставку, – каже сусід пані Віри Григорій Ярема. – А він нацькував собаку. Він вже не раз робив подібне. Мені коли треба риби, то я іду до іншого орендаря. Він і риби дасть, і ловити дозволяє. А до того садиста не йду».
Син Марії Глушко також постраждав від собаки Арсенюка.
«Та я проклинаю ту рибу, – розповідає Марія Глушко. – Минулого року син купив човна і пішов на став. Арсенюк його зловив, нацькував собаку. Той всю руку синові скусав. Човна за 1400 гривень забрав і ще сказав, щоб я йому віддала 200 кілограмів картоплі».
Районні міліціонери кажуть, що по цьому факту триває перевірка.
«Потерпілий направлений на судово-медичну експертизу, – розповідає виконуючий обов’язки начальника сектора дільничних інспекторів Хмельницького райвідділу міліції Олександр Тащук. – Про порушення кримінальної справи можна буде говорити лише після висновку судово-медичної експертизи, тобто, якщо у потерпілого будуть тілесні ушкодження середньої важкості. Підозрюваний твердить, що невідомі йому погрожували. А чи погрожував підозрюваний зброєю, відповідь дасть перевірка».            

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую