ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині з’являться укриття у вигляді «будиночків хоббіта»

Суспільство 5741
Так має виглядати укриття після встановлення
Так має виглядати укриття після встановлення. Фото: shelter.industriallv.com

Такі споруди стануть укриттям для дітей.

Війтовецька селищна рада Хмельницького району оголосила торги на придбання двох комплектів захисного укриття загальною вартістю 1,1 мільйона гривень. Про це йдеться на сайті “Прозорро”.

Мова йде про придбання комплектів спеціалізованого захисного укриття «Будинок Хоббіта». Такі споруди планують встановити для Писарівського ліцею та Війтовецького закладу дошкільної освіти “Барвіночок”.

Як повідомляє видання “РБК-Україна”, подібні захисні укриття раніше вже встановлювали у Львівській області. Вони дійсно зовні нагадують будиночки хоббітів - вигаданих літературних персонажів Джона Толкіна. Місяць тому в Львівській області був встановлений такий перший модульний бункер, розрахований на 25 людей.

Для Писарівського ліцею планують закупити чотири модулі, а для дитячого садочка - два модулі. 

Як розповідають львівські архітектори, які запатентували укриття “Будинок Хоббіта", споруда виготовляється з бетону класу В35-В40 з додаванням пластифікатора, а при необхідності мікрофібри згідно з чинними нормами для даного виробу.

Такі укриття з'являться в громаді на Хмельниччині. Колаж: РБК-Україна

Бетон класу В35-В40 відносять до категорії особливо важких бетонів, він застосовується при будівництві об’єктів, вимоги якості та міцності до яких підвищені. Такий бетон використовуються у військовому будівництві для зведення об’єктів, стійких до будь-якого впливу: бункерів, у тому числі із захистом від ядерної зброї.

Придбати подібні модулі планують до кінця цього року. В технічному завданні не вказані роботи щодо встановлення захисного укриття. Виробник зазначає, що укриття має розташовуватись нижче рівня землі на один метр, а висота насипу становитиме 2,1 метра. В одному об'єкті може перебувати від 8 до 146 людей (кількість залежить від типу й варіанту планування модулів).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую