ye-logo.v1.2

Що робити, якщо зник мобільний зв'язок

Суспільство 2681
Якщо зникла мережа вашого мобільного оператора, ви можете перемикнутися на іншого
Якщо зникла мережа вашого мобільного оператора, ви можете перемикнутися на іншого. Фото: ілюстративне pixabay.com

Через зникнення електропостачання можуть спостерігатися проблеми з мобільним зв’язком та інтернетом.

Ракетні удари рашистів по енергетичній інфраструктурі України спричинили проблеми з електропостачанням. В різних містах періодично стаються аварійні й планові відімкнення електрики. Тоді у частини людей починають погіршуватися або навіть зникати мобільний інтернет і зв’язок.

За інформацією Київської міської військової адміністрації, базові станції мобільного зв’язку як і будь-яке обладнання потребують для своєї роботи безперервного живлення. На випадок, якщо зникне електропостачання, вони мають акумулятори. Втім, вони можуть забезпечити роботу станції лише на чотири-п’ять годин. Тому, коли електрика зникає на довго або часто, ці акумулятори не встигають підзарядитися.

Також проблеми з мобільним зв’язком починають виникати, коли спостерігається велике навантаження на мережу. Тобто майже одночасно велика кількість людей починає дзвонити одне одному. Аналогічна ситуація з мобільним інтернетом — мережа зазнає величезного навантаження, коли люди масово починають перемикатися з Wi-Fi на мобільний інтернет.

Про це говорить і Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. За його словами, зв'язок одного з операторів має недостатню кількість генераторів.

Голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь у сюжеті телемарафону «Єдині Новини» розповів, що проблеми з мобільним зв’язком — це тимчасове явище. Енергетики продовжують ремонтувати зруйновані окупантами об’єкти. Відповідно зменшується кількість аварійних відімкнень електропостачання. Паралельно прораховуються варіанти, як найшвидше відновити зв’язок, якщо ворог завдасть повторних ударів по енергетичній системі. Зокрема, нині оператори та інтернет-провайдери закуповують акумулятори та станції резервування.

Що роботи, якщо зникне мобільний зв'язок

Найперше, якщо відсутня мережа вашого мобільного оператора, у вас є можливість перемикнутися на іншого. Для цього потрібно увійти у налаштування телефона та вимкнути автовибір мережі. Наприклад, для смартфонів з операційною системою «Android» шлях такий: Налаштування — Мобільна мережа — Оператор (або вибір мережі). А для телефонів з оперативною системою «іОS» шлях дещо інший: Параметри — Стільникові дані — Вибір мережі.

Опісля слід знайти та обрати доступну мережу: «Vodafone UA», «UA – KYIVSTAR» або «lifecell». Якщо зареєструватися не вдалося, спробувати ще раз або оберіть іншу мережу. Далі можете спробувати комусь зателефонувати або написати смс-повідомлення. У такому разі зберігатиметься тариф вашого оператора, але не забувайте хоча б раз на добу повертатися у його мережу.

Втім, потрібно готуватися й до складніших ситуацій: коли через ворожі обстріли впродовж днів буде відсутній мобільний зв’язок та інтернет. Тож завчасно варто придбати невеличкий радіоприймач для ультракоротких і FM-хвиль. А також — батарейки чи акумулятори до нього. Таким чином ви зможете отримувати від влади важливі повідомлення про можливу небезпеку чи необхідність евакуації.

Якщо під час надзвичайної ситуації у вас і близьких не буде засобів зв’язку, завчасно чітко домовитись про місце й час зустрічі. Маленьким дітям варто покласти у кишеню або вшити в одяг записку. Там треба зазначити повне ім’я дитини, її батьків чи інших контактних осіб, адресу та телефони. Також дізнайтесь, де саме адміністрація садочка чи школи буде переховувати дітей у випадку загрози, щоб легко їх знайти.

Читайте також: Ракетний удар по Хмельницькому – частина міста без світла (оновлюється)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую