ye-logo.v1.2

Як Хмельниччина щодня приймає евакуйованих жителів Херсонщини

Суспільство 2908

Жителі звільнених територій надалі перебувають у небезпеці через російські обстріли.

Щоранку на Хмельницький залізничний вокзал прибуває, на перший погляд, звичайний потяг. Однак кілька його останніх вагонів є евакуаційними. У них приїжджають жителі Херсона та Херсонської області, які змушені залишити рідні домівки через постійні ворожі російські обстріли. Кореспонденти сайту «Є» 13 грудня зустріли один з таких евакуаційних потягів.

З евакуаційних вагонів виходять різні люди. Є цілі сім’ї з маленькими дітьми. Дехто врятував з Херсонщини своїх домашніх улюбленців. Переважно — котів і собак. Є молодь і є люди похилого віку, є й такі, які не можуть самостійно пересуватися.

Багато з них втомлені подорожжю та тривогою від постійних ворожих обстрілів і тривалої окупації. Звісно, не всі розуміють, що їх очікує тут, на Хмельниччині. Однак на їхніх обличчях також помітні полегшення та навіть радість, що нарешті вони можуть побути у відносній безпеці.

Серед евакуйованих є сім’ї з маленькими дітьми

Серед евакуйованих є сім’ї з маленькими дітьми

Також люди рятують своїх домашніх улюбленців

Також люди рятують своїх домашніх улюбленців

Пані Тетяна, яка прибула у Хмельницький зі своєю донькою, розповідає, що у Херсоні під час російської окупації було важко і страшно жити. Ніхто не знав, що ворог може з тобою зробити. Однак багато людей не могли тоді врятуватися та виїхати на підконтрольну Україні територію. Тому херсонці були щасливими, коли прийшли наші воїни та звільнили місто.

На жаль, у Херсоні досі небезпечно жити — росіяни обстрілюють його ракетами. Тому вони вирішили залишити свою квартиру та роботу й на деякий час евакуюватися у більш безпечний Хмельницький.

 За словами пані Тетяни, під час окупації було важко й страшно жити. Однак небезпека не минула й після звільнення міста

За словами пані Тетяни, під час окупації було важко й страшно жити. Однак небезпека не минула й після звільнення міста

«Нині ситуація у Херсоні досі складна. Нещодавно у нашому будинку відновили теплопостачання. А світло й вода то зникають, то з’являються, — розповідає пані Тетяна. — Зараз нас дуже сильно обстрілюють росіяни. У квартирі повибивало вікна. Дуже страшно».

Евакуйованих херсонців зустрічають місцеві рятувальники та медики. Надзвичайники допомагають людям перенести їхні речі. А також — спуститися з вагонів тим, хто цього не може самостійно зробити. Деяких людей перевозять на візках.

Спершу рятувальники допомагають людям спуститися з потяга й перевезти їхні речі

Спершу рятувальники допомагають людям спуститися з потяга й перевезти їхні речі

Загалом продовж останніх кількох тижнів евакуаційні потяги з Херсонщини прибувають у Хмельницький щодня. Про це розповів начальник відділу агітаційної та пропагандистської роботи ДСНС у Хмельницькій області Віталій Гричанюк.

«Кожен з цих людей має свою історію, кожному важко. Тому ми тут, щоб допомогти їм. Також з ними працюють психологи ДСНС. Далі розселенням цих громадян займається обласна військова адміністрація», — зазначив Віталій Гричанюк.

Станом на 13 грудня на Хмельниччину евакуаційними потягами прибули близько 1 тисячі 400 жителів Херсонщини

Станом на 13 грудня на Хмельниччину евакуаційними потягами прибули близько 1 тисячі 400 жителів Херсонщини

За словами заступника начальника управління з питань цивільного захисту Хмельницької ОВА Юрія Закурдаєва, станом на 13 грудня на Хмельниччину евакуаційними потягами прибули близько 1 тисячі 400 жителів Херсонщини. Їх поселяють у закладах освіти, у приватному секторі, гуртожитках. Серед евакуйованих також є маломобільні люди: з інвалідністю і похилого віку. Якщо вони потребують додаткової медичної допомоги, їх спершу госпіталізують у лікарні. Опісля — розміщають у будинках-інтернатах і геріатричних закладах.

Маломобільних людей поселяють у будинках-інтернатах і геріатричних закладах

Маломобільних людей поселяють у будинках-інтернатах і геріатричних закладах

«Згідно з постановою Кабміну, усі люди, які приїжджають евакуаційними потягами, отримують одноразову допомогу на території залізничного вокзалу. Далі за місцем свого проживання вони йдуть в органи соціального захисту населення. Там вони стають на облік як внутрішньо переміщенні особи. Після цього вони можуть отримувати належні їм соціальні виплати», — пояснив Юрій Закурдаєв.

Він додав, що внутрішньо переміщенні особи на Хмельниччині також отримують місячний запас продуктів. У нього входять макаронні вироби, крупи, цукор, кава, чай, олія та м’ясні консерви.

Читайте також: Учасниця “Голосу країни” з Хмельницького презентувала кліп з кадрами знищених будинків у Харкові

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую