ye-logo.v1.2

Хмельницький і... Проскурів: хто кого?

Суспільство 1292 2

Яка назва більше пасує нашому місту? З цим запитанням напередодні свята журналісти „Проскурівського телеграфу” звернулися до хмельничан.

Ольга  „Мене надзвичайно обурює, коли на наше місто кажуть „Хмельницьк”... Так, в Україні  є міста Луганськ, Донецьк і Вознесенськ. Але ж назва нашого міста походить від прізвища гетьмана – Богдана Хмельницького! Що це за „Хмельницьк”?!  Нехай вже краще буде Проскурів – тоді хоч правильно називатимуть і не перекручуватимуть його назву”.

Олена „Я народилася у цьому місті, виросла, вийшла заміж, тут з’явилася на світ і моя дитина... Я не сприймаю і не сприйматиму його інакше, ніж „Хмельницький”. Тим паче, наше місто в усьому світі люди знають саме під такою назвою. Перейменовувати в жодному разі не можна”.

Валерій „Проскурів – назва історична, тому краще повернути її місту. Тим паче, що Богдан Хмельницький, за свідченнями істориків,  ніколи на Проскурівській землі й не був... За що йому така шана, та ще й два пам’ятники?”.

Олена „Проскурів – звучить романтично... Це чудова назва для міста з такими витонченими натурами, які у ньому живуть”.

Надія „Вже минуло 37 років відтоді, як я перебралася сюди жити. І скажу, що дуже люблю це місто, і на інше його не проміняю: чисте, зелене, красиве. А назва нехай залишається такою, якою є, адже – це зайві витрати. Ліпше вкласти ці гроші у щось корисніше, аби зробити Хмельницький ще кращим!”.

Григорій „Обидві назви мають право на існування. Війська гетьмана Богдана Хмельницького воювали з поляками, звільняючи нашу землю від загарбників, тому, „Хмельницький” – назва заслужена. З іншого боку, „Проскуровом”, як відомо, місто свого часу також називалося неспроста… Ось, якби місто нарекли на честь якогось радянського „діяча” – не питання, нехай би перейменовували. Як на мене, обидві назви – гідні”.Коментарі:

Ольга 22.10.2010 15:50

Немає чим зхайнятись, міста, вулиці перейменовувати... Чим погано звучить Хмельницький? Майже всі до неї звикли, дехто із молоді не памятає або і не знає його колишньої назви. Лише зайва головна біль для людей!

Валерій 29.09.2010 12:03

Мій тезка помиляється , що Б.Хмельницький на наших землях не був. Був і бив ляхів на нашій землі (Пилява, К-Подільский тощо). Не повітрям його туди принесло, а проходив через містечка і села подільські.А історики кажуть, що Проскурів десь в той час тільки вперше згадувався.І не хочу щоб таке місто називалась вмершою річкою. Хоч історія там і тут, але ім"я славетного гетьмана в світовій історії, а Плоский рів?

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую