ye-logo.v1.2

Коли українці святкуватимуть Різдво — результати опитування

Суспільство 2196
В Україні 25 грудня та 7 січня надалі залишаються державними святами
В Україні 25 грудня та 7 січня надалі залишаються державними святами. Фото: ілюстративне з архіву редакції

За цей рік зросла кількість українців, які підтримують перенесення відзначення Різдва на 25 грудня.

Через кілька днів християни відзначатимуть Різдво за григоріанським календарем. В Україні обидві дати, 25 грудня та 7 січня, залишаються державними святами. Втім, за час масштабної війни збільшилася кількість українців, які святкуватимуть лише 25-го. Про це свідчать результати нового опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

Згідно з ним, протягом останнього року збільшила кількість українців, які святкують Різдво лише 25 грудня — з 4% до 11%. А також тих, хто відзначає його в обидві дати — з 18% до 25%. Частіше про це говорять мешканці західних областей і Києва, молодь і греко-католики.

Втім, більш як половина опитаних, 55%, святкуватиме лише 7 січня. Для порівняння, торік таких людей було значно більше — 71%. А вісім відсотків респондентів взагалі не відзначатимуть Різдво.

Збільшилася кількість українців, які святкують Різдво 25 грудня, або в обидві дати. Інфографіка: Соціологічної групи «Рейтинг»

Збільшилася кількість українців, які святкують Різдво 25 грудня, або в обидві дати. Інфографіка: Соціологічної групи «Рейтинг»

Також за цей рік побільшало українців, які підтримують ідею перенести святкування Різдва на 25 грудня — з 26% до 44%. Проти такої ідеї висловилися 31% опитаних. Для порівняння, у 2021 противників було більше — 58%. Ще 23% зазначили, що їм байдуже, й 2% не змогли відповісти.

«Найбільше прихильників ідеї перенесення Різдва серед мешканців західних областей і Києва. З них більш як половина підтримують цю ідею. Серед жителів центру відносна більшість (44%) також не проти цієї ініціативи. Окрім того, спостерігається значна підтримка ідеї перенесення святкування Різдва серед греко-католиків. Серед прочан Православної церкви України таких майже половина (46%)», — зазначили представники «Рейтингу».

44% відсотків опитаних підтримують перенесення святкування Різдва на 15 грудня. Інфографіка: Соціологічної групи «Рейтинг»

44% відсотків опитаних підтримують перенесення святкування Різдва на 15 грудня. Інфографіка: Соціологічної групи «Рейтинг»

Довідково. 19-те загальнонаціональне опитування «Святкування Різдва в Україні» тривало впродовж 20-21 листопада в усіх частинах країни, крім тимчасово окупованих. За цей час представники «Рейтингу» опитали тисячу повнолітніх громадян різних соціальних і вікових груп. Статистична похибка не перевищує 3,1%. Тож результати дослідження зображують загальні настрої українців.

Читайте також: Понад 60 відсотків українців підтримують заборону московського патріархату

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую