ye-logo.v1.2

Як обрати вентилятор у ванну кімнату? Ключові питання та сучасні моделі На правах реклами

Суспільство 1142
Кожен вентилятор має свою  продуктивність
Кожен вентилятор має свою продуктивність. Фото: olvent.ua

Щоб визначити яку потужність потрібно для вашого приміщення, потрібно об'єм приміщення помножити на відповідну кратність повітря

Мабуть кожен із Вас, хто колись робив ремонт у себе в квартирі, в домі або на роботі стикався із задачею купити витяжний вентилятор. Адже саме вентилятор витяжний допомагає очистити брудне повітря у ванній кімнаті, душовій або санвузлі. Тим самим очистити повітря, захистити своє здоров'я від вірусів, а приміщення від вологи та грибка.

Інтернет магазин кліматичної техніки OLVENT склав список питань, які потрібно визначити перед тим як замовляти витяжний вентилятор. Отже почнімо:

1. Продуктивність вентилятора.

Основою вентилятора є двигун з крильчаткою, і чим більше потужність двигуна тим більше він крутить крильчатку і тим більше продуктивність вентилятора. Кожен вентилятор має свою продуктивність, яка вимірюється у м3/год, тобто скільки метрів кубічних повітря витягне вентилятор за годину. Щоб визначити яку потужність потрібно для вашого приміщення, потрібно об'єм приміщення помножити на відповідну кратність повітря, тобто скільки разів за годину в тому чи іншому приміщенню потрібно змінити повністю повітря. Наприклад для ванної кімнати це 9, для кухні 7, для
гардеробу 1,5.

Приклад розрахунку продуктивності вентилятора. Наприклад маємо ванну кімнату:

Ширина(2 м)*Довжина(3 метри)*Висота(2,7м)=Об'єм (16,2 м3)

Необхідна кратність повітрообміну для ванної кімнати 9 раз

Об'єм(16,2 м3)*Кратність повітря(9)=145,8 м3/год

Отже, Вам потрібний витяжний вентилятор з продуктивність не менше 145,8 м3/год. Варто сказати, що чим більше продуктивність вентилятора тим гучніше працює, тож беріть звичайно з запасом, але з невеликим.

2. Розмір патрубка та його глибина.

Вентилятор монтується в стіну або на стелю та прилягає до вентиляційного каналу.

Щоб у Вас була можливість його змонтувати заміряйте ширину, висоту і глибину отвору для вентиляції.

Значна частина клієнтів забуває заміряти глибину вентиляційного отвору, через що після покупки та спроби монтажу, розуміють що патрубок вентилятора просто випирає із стіни на декілька сантиметрів і його неможливо надійно закріпити.

3. Підбираємо додаткові функції.

Витяжні вентилятори можуть бути оснащені декількома корисними функціями, які роблять його роботу більш автоматизованою та правильною. До таких функцій відносять:

Таймер затримки вимкнення. Після того, як Ви примусово вимкнули вентилятор Він продовжить працювати від 2 до 3 хвилин, а потім сам відключиться.

Датчик вологості. Вентилятор оснащений датчиком, який реагує на підвищення вологості і сам запускає вентилятор. Коли вологість буде в нормі – автоматично відключиться.

Датчик руху. Вентилятор буде включатися, коли будете заходити у приміщення. Працює аналогічно датчику руху на лампах та світильниках, або вуличних прожекторах.

Додаткові функції, звичайно, полегшують роботу, але значно підвищують ціну. І, важливо, для того, щоб підключити такі функції у Вас має бути два проводи з фазою, одна з яких буде працювати постійно, а друга по вимикачу. Тож, перед тим як обирати ці функції – уточніть у електрика про можливість підключення.

І останнє, дизайн та колір. Тут вже залежить від Вашого смаку. На щастя, зараз кольорів та дизайнів вентиляторів безліч.

Сподіваємось, що Вам була цікава стаття та ми зробили питання купівля витяжного вентилятора більш простим для Вас.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую