ye-logo.v1.2

День обіймів: скільки разів на день обійматися, щоб бути щасливими

Суспільство 1767
Обійми можуть бути не лише приємним виявом емоцій і почуттів, але і можуть бути корисними для здоров
Обійми можуть бути не лише приємним виявом емоцій і почуттів, але і можуть бути корисними для здоров'я. Фото: pixabay.com

Обійми впливають на гормональний фон людини.

Сьогодні, 21 січня, Міжнародний день обіймів. За традицією, цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Дехто вірить що, під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Інші розповідають, що обійми можуть заспокоїти нерви, покращити настрій та, навіть, зміцнити імунну систему. Так, у ХХ столітті американська психологиня Вірджинія Сатір висловила теорію, що людині потрібно обійматися мінімум вісім разів на день хоча б по двадцять секунд. Таким чином можна компенсувати нестачу уваги чи підтримки та наповнитися позитивними емоціями.

Тож, яка користь від обіймів і скільки разів на день потрібно обійматися сучасній людині, сайт «Є» запитав у хмельницької психологині Майї Чернової.

«Обійми – це дуже корисна річ. За три роки коронавірусу ми почали обмежувати себе у дотиках, рукостисканню, поплескуванню по плечу і цього багатьом не вистачало. Людина є соціальною істотою. Для неї потрібні партнери, яким вона може віддати своє тепло, дати підтримку і водночас отримати якусь опору та безпеку, - говорить психологиня. - Дійсно, коли люди обіймаються, у них покращується настрій, вони стають щасливішими. Однак ми маємо дбати про особисті кордони, особливо зараз. Минає одинадцять місяців війни, ми перебуваємо в постійному в стресі. Тому треба завжди спершу запитувати, чи можна обійняти людину, щоб не нашкодити».

Обійми знижують рівень кортизолу (його часто називають «гормоном стресу»). Водночас виробляється серотонін – гормон впевненості в собі та задоволення. Завдяки цьому після обіймів людина відчуває себе щасливішою.

«Звісно, найкраще обійматися з близькими людьми. Обійми – це про довіру, про безпечний простір для кожної людини. Але якщо вам потрібна зараз підтримка і поряд є людина, яка в ресурсі, й може дати цю підтримку – то чого б не обійнятися з незнайомими людьми і не зробити енергообмін?» - зазначає Майя Чернова.

А от скільки разів на день потрібно обійматися сучасним людям – все за лежить від «якості» обіймів та індивідуальних потреб, зазначає психологиня.

«Обійми – ритуал обміну енергіями і не кожен любить обійматися. Це нормально. До прикладу, діти інколи не люблять, коли їх обіймають дорослі, бо не люблять, коли є сторонні запахи, коли люди колються, коли дуже кістляві», - додає вона.

Щоб заспокоїти себе обіймами, можна зробити це самостійно. Для цього існує вправа «Метелик». Потрібно скласти руки хрест-навхрест, обійнявши себе за плечі, зробити легкі постукування по тілу. Ми таким чином ми даємо зрозуміти організму, що ми не самі – ми в себе є.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую