ye-logo.v1.2
18 Липня, 2019

На Хмельниччині порушено 36 кримінальних справ за незаконне використання бюджетних коштів

Ігор Мазура Суспільство 3019

Лише за останній тиждень при перевірці законності використання коштів державної казни на Хмельниччині виявлено десяток порушень. До відповідальності (протягом року) притягнуто 120 посадовців

Наприклад, днями прокурором Городоцького району порушено кримінальну справу за ч.3 ст. 191, ч.1 ст.366 КК України стосовно приватного підприємця, котрий при проведенні ремонтних робіт в приміщеннях Городоцької районної ради та райдержадміністрації умисно вносив в акти приймання виконаних робіт завідомо неправдиві відомості про суми сплачених ним податків. Внаслідок, заволодів 54,8 тис.грн. бюджетних коштів.
Під час перевірки використання коштів обласного бюджету встановлено порушення при закупівлі робіт на виготовлення бронзової фігури «Пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи» вартістю 540 тис.грн. Як з’ясувалось, переможцем тендерних торгів було визнано приватне підприємство, яке до укладення договору зі спорудження цього пам’ятника фактично господарською діяльністю не займалось та аналогічних робіт не здійснювало.
Прокуратура Новоушицького району виявила, що договір про закупівлю товарів, укладений між місцевою центральною районною лікарнею та переможцем проведених державних закупівель – товариством з обмеженою відповідальністю, суперечить вимогам Закону України «Про здійснення державних закупівель», бо у ньому не містилось жодних даних про кількість товару, права та обов’язки сторін. Однак незважаючи на це, працівники управління Держказначейства провели за договором видатки бюджетних коштів на загальну суму 78 тис.грн.
У Шепетівці, як встановлено міжрайпрокуратурою, спеціалізоване лісокомунальне підприємство придбало автомобіль вартістю 138 тис.грн. без обов’язкового здійснення процедур державних закупівель. А однією з банківських установ, яка проводила оплату за авто, не було попереджено незаконне перерахування коштів.
Порушення бюджетного законодавства впродовж останнього тижня виявлено і прокурорами Ярмолинецького району, міст Кам’янця – Подільського та Нетішина. На усунення всіх цих порушень прокурори внесли приписи й подання.
Загалом цьогоріч у бюджетній сфері органами прокуратури Хмельниччини порушено 36 кримінальних справ, збитки за якими склали 2,4 млн. грн., внесено близько трьохсот документів реагування. За результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 120 посадовців, чверть з них – органів контролю. Та головна мета правозахисної діяльності - повернути до бюджету незаконно отримані гроші. За втручання органів прокуратури на сьогодні вже відшкодовано понад 1,5 млн. гривень.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео