Гаряча тема:
- Війна
Як пережив зиму ведмідь Балу з Хмельницького у «Синевирі» на Закарпатті

Наразі він вчиться контактувати з іншими ведмедями та вже прогулюється у великому вольєрі.
Ведмідь Балу, якого восени перевезли з хмельницького зоокуточка до Національного природного парку «Синевир», добре пережив зиму та адаптаційний період в нових умовах.
Як розповів сайту «Є ye.ua» керівник Центру реабілітації бурих ведмедів Нацпарку Ярослав Бундзяк, ведмідь здоровий, має гарний апетит та звик до нового простору. Наразі він вчиться контактувати з іншими ведмедями та прогулюється у великому вольєрі, хоча все ще перебуває в карантинному. Тут йому забезпечили максимальні умови для фізичного і психологічного відновлення.
Вже скоро, після усіх медичних заходів, Балу переведуть до інших ведмедів на великі простори, де він звикатиме до нової місцевості.
За словами Ярослава Бундзяка, у глибоку зимову сплячку ведмідь не залягав. Утім, коли температура повітря опускалася до «мінусів», все ж на кілька днів впадав в так званий стан анабіозу, а потім знову прокидався.
Взимку Балу в глибоку зимову сплячку не впадав. Фото: Ярослава Бундзяка
Загалом, за словами Ярослава Бундзяка, цієї зими ведмеді реабілітаційного центру не надто охочі були до сну. Деякі з них дрімали по кілька днів та прокидалися. Одна з причин - погода в Карпатах, цієї зими вона була надто мінлива та аномально тепла. А ще ведмеді не йшли спати, бо їх підгодовували, а це не спонукає тварин до сну.
До слова, найстаршому ведмедеві, що мешкає у реабілітаційному центрі, понад 30 років. Наймолодшому ведмежаті – майже рік. Балу, нагадаємо, уже сім років.
Ведмідь Балу здоровий та має гарний апетит, кажуть у реабілітаційному центрі. Фото: надане сайту "Є" Ярославом Бундзяком
Балу – не перший ведмідь з Хмельниччини, який потрапив до Центру реабілітації бурих ведмедів Нацпарку «Синевир». У 2012 році сюди перевезли ведмедицю Ірину з покинутого зоокутка в Городку.
«Вона була старенькою і дуже виснаженою, але ще прожила у нас ще понад 5 років, здається, - згадує Ярослав Бундзяк. - Памятаю, коли ми її забирали, в неї кігті впивалися в лапи. Вона там жила в тісній клітці з арматури та ходила постійно залізній решітці».
Цієї зими ведмеді реабілітаційного центру не надто охочі були до сну. Фото: НПП «Синевир»
Додамо, що у реабілітаційному центрі бурих ведмедів Нацпарку «Синевир» на Закарпатті наразі мешкає 31 ведмідь. Діє центр на території парку з 2011 року. Це один з найбільших в Україні реабілітаційних центрів бурих ведмедів, які зазнали травм через жорстоке поводження чи утримання в неналежних умовах.
У реабілітаційному центрі бурих ведмедів Нацпарку «Синевир» на Закарпатті наразі мешкає 31 ведмідь. Фото: Фото: НПП «Синевир»
Побудували реабілітаційний центр для бурих ведмедів саме в Національному природному парку «Синевир» не випадково, адже ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування.
Вольєр розкинувся на 12 гектарах лісу. Тут є секції як для утримання груп тварин, так і окремо, різного віку та стану здоров'я, є басейни і барлоги. Реабілітацію у центрі проходять ведмеді, яких забрали з цирків, розважальних баз, конфіскували у контрабандистів.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: