ye-logo.v1.2

Письменники у Хмельницькому розмовляли про свободу слова

Суспільство 2962

й водночас презентували свої нові творіння

Ідея подискутувати про свободу слова, зокрема, в літературі, давно зріла у відомого письменника, поета й видавця Сергія Пантюка, нашого земляка, який родом з Дунаєвеччини, а нині мешкає у столиці. Разом з колегами: письменником-публіцистом, редактором Хмельницької газети “Проскурів” Богданом Теленьком, молодим, але доволі перпективним письменником Артемом Чапаєм та поетом Михайлом Батогом він втілив проект “Будуємо мости свободи” у життя. Отож кілька днів тому у стінах Хмельницького університету управління та права студенти вузу мали можливість почути думки з приводу свободи слова літераторів та висловити власні роздуми з цього неоднозначного питання.
"Не буду заглиблюватися в нетри, проте скажу, що в Україні, як і в деяких інших країнах світу, існуєт цензура. Прикладом цього – національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі, яка свого часу заборонила вихід у світ твору Олеся Ульяненка “Жінка його мрії”, бо вважала його порнографічним, - каже Сергій Пантюк. - Правда, він подав судовий позов та виграв, проте це згодом вартувало йому життя. До речі, у шкільній програмі теж не все досконало, і моя мала донечка обурюється тим, що їм у школі задають вчити “дурноваті” вірші”.
На глибоке переконання пана Теленька, усім не догодиш, та чи варто. Просто варто навчитися для себе розставляти пріоритети, так би мовити, відділяти зерна від лушпиння. “Я не нав’язую нікому свою думку чи свої твори. Суспільство має чітко розділяти поняття моралі, адже кругом є свої межі, які не слід переступати. Проте людина сама в праві обирати, що їй читати – нецензурного Леся Подерв’янського чи більш культурні твори”, - резюмував Богдан Петрович.
Наприкінці дискусії письменники лаконічно розповіли про свої нові книги та передали кілька екземплярів у бібліотеку вишу.
До слова, даний спільний проект благодійного фонду “Фундація видавництва “Кальварія” та громадської організації “Книжковий простір” впроваджується на теренах нашої держави завдяки підтримці посольства Данії в Україні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую