ye-logo.v1.2

Користуватися природним газом треба вміти

Суспільство 1907
У кімнатах, де працюють газові прилади, потрібно постійно відчиняти кватирки.

Тільки цього року в Україні через необережність та недбалість при використанні газу у побуті загинули 70 чоловік

Кілька років тому в одному з будинків  обласного центру в димоході  ворона звила гніздо. Господарів  якраз кілька днів не було вдома.  Згодом, не зазирнувши у той димохід, в оселі увімкнули опалення. В результаті троє людей отруїлися чадним газом... Два роки тому в одному з помешкань передмістя обласного центру господарі вирішили «осучаснити» своє житло: газовий котел встановили у туалеті, про димохід не подбали, консультацією фахівців теж знехтували. У новій ванній  помилися лише раз – чадний газ пішов  у квартиру, двоє молодих людей загинули, дитина залишилася сиротою...
А ось свіжий випадок. Березень цього року, село Балин Дунаєвецького району. Чадним газом отруїлася ціла родина з чотирьох чоловік... Про такі випадки  в управлінні “Держгірпромнагляду” в Хмельницькій області та публічній акціонерній компанії «Хмельницькгаз» можуть розповідати годинами. Адже  в Україні за останні десять років  удесятеро зріс травматизм у сфері використання  газу в побуті.  З початку цього року вже сталася 81 аварія, у яких постраждало 173 людини, з них 70 загинули.  Минулого року статистика трагедій досягнула свого найвищого піку: сталося сто аварій, постраждало 220 чоловік, 115 загинули. У нашій області цього року стався один трагічний випадок.  Як зазначає  заступник голови правління ПАТ «Хмельницькгаз» з охорони праці та безпеки  дорожнього руху Леонід Галузинський,  серед причин виникнення аварійних ситуацій: самовільне втручання абонентів у систему газопостачання, конструкцію газових приладів, систему димовідведення та вентиляції, порушення абонентами правил безпечного поводження з газовими приладами, несправність систем димовідведення та вентиляції, несвоєчасне обслуговування газового обладнання тощо. Щоб привернути увагу людей до безпеки при використанні газу, в області з 15 вересня до 15 жовтня проходить місячник безпеки  при використанні газу в побуті. У його рамках перевіряють стан димових та вентиляційних каналів житлових будинків. І якщо до вас завітав інспектор з газконтори – не ховайтеся від нього, адже йдеться, насамперед, про безпеку вашу, вашої родини та сусідів.

В усьому «винен» чадний газ
Чадний газ не має запаху, безбарвний. Він виділяється всюди, де спалюється паливо.  І через погану роботу витяжок, забиті димоходи може потрапляти у помешкання.  Головна його небезпека у тому, що через легені він швидко проникає у кров, заміняє кисень.  Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія), і людина гине від задухи. Чадний газ легший за повітря і тому піднімається догори. На відкритому просторі «вчадіти» неможливо. А от в  кімнаті, при щільно зачинених дверях та кватирках... Леонід Галузинський наводить приклад, коли  родина, яка спала аж через дві кімнати від приміщення, де стояв газовий котел, отруїлася чадним газом. А все через те, що двері в кімнати були відчинені, а кватирки – зачинені. Саме тому газівники настійно радять у кімнатах, де працюють газові прилади,  потрібно постійно відчиняти кватирки.

Щоб не отруїтися
Наявність кіптяви, задимленості, жовтого полум’я пальників свідчить про присутність чадного газу. Те, що чадний газ не має запаху, змушує нас уважно стежити за самопочуттям. Симптоми отруєння чадним газом:
– головний біль;
– нудота;
– задуха;
– погіршення світлової  та кольорової чутливості зору;
– погіршення слуху;
– сплутаність свідомості;
– м’язова слабкість;
– червоний колір обличчя.
Як допомогти потерпілому
Найперше – винести людину із загазованого приміщення  на вулицю або в іншу кімнату, яка добре провітрюється.  Якщо у потерпілого не відчувається дихання, потрібно провеcти штучне – доти, доки не почне самостійно дихати.  Обов’язково викличте «швидку».

Чого не можна робити
1. Користуватися несправними газовими приладами.
2. Залишати без нагляду газові прилади, які працюють.
3. Застосовувати вогонь для виявлення витоку газу.
4. У приміщеннях, де відчувається  запах газу, запалювати сірники, вмикати чи вимикати електроприлади.
5. Навантажувати газопровід, прив’язувати до нього мотузки.
6. Сушити білизну над газовою плиткою.
7. Закривати чи захаращувати вентиляційні канали.
8. Експлуатувати газові прилади при відсутності тяги  у димовому і вентиляційному каналах.
9. Самостійно ремонтувати, реконструювати димові та вентиляційні канали, переносити та встановлювати газові прилади.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую