ye-logo.v1.2

«Мій врожайний рік»: як громади Хмельниччини об'єдналися для спільної праці

Суспільство 487
Проєкт «Мій врожайний рік», у рамках якого були закуплені теплиці та садово-городній інвентар, що сприяв об
Проєкт «Мій врожайний рік», у рамках якого були закуплені теплиці та садово-городній інвентар, що сприяв об'єднанню місцевих громад та покращенню їх життєвих умов. Фото: Китайгородської територіальної громади

У рамках проєкту громади отримали теплиці та садово-городній інвентар.

У лютому 2024 року команда Центру стратегічних ініціатив на Хмельниччині розпочала роботу над проєктом «Мій врожайний рік». Цей грантовий проєкт, в межах програми «Спроможні та сильні», який фінансово підтримав фонд «Східна Європа».

Голова громадської організації «Центр стратегічних ініціатив» Наталія Шмурікова розповіла Сайту «Є» про мету проєкту «Мій врожайний рік», у рамках якого були закуплені теплиці та садово-городній інвентар, які отримали громади, щоб об'єднатися та працювати.

«Проєкт «Мій врожайний рік» завершився у травні. Ми пропонували людям об'єднатися в колективи родин для спільного користування теплицями та садово-городнім інвентарем. Один колектив складався щонайменше з п'яти родин, які проживали переважно у селах та селищах Хмельницької області. До складу входили родини внутрішньо переміщених осіб, родини військовослужбовців, а також місцеві мешканці», - зазначила Наталія Шмурікова.

За словами жінки, цей грантовий проєкт фінансово підтримав фонд «Східна Європа» в межах програми «Спроможні та сильні», який виконували коштом Швейцарії. В рамках проєкту було закуплено 12 теплиць різних розмірів та понад 100 одиниць садово-городнього інвентарю для 51 колективу родин. Загальна сума витрат становила один мільйон гривень.

В рамках проєкту було закуплено 12 теплиць різних розмірів та понад 100 одиниць садово-городнього інвентарю для 51 колективу родин. Фото: Громадської організації "Центр стратегічних ініціатив".

«Наразі весь інвентар перебуває на балансі громадської організації, і з родинами підписані угоди про спільне користування та звітність про результати роботи. Якщо всі умови будуть дотримані, інвентар буде переданий у постійне користування колективам родин. Завдяки цій ініціативі, громади об'єднуються навколо спільної праці, покращуючи свої життєві умови та зміцнюючи соціальні зв'язки», - наголосила голова громадської організації.

Одним з переможців проєкту стала комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Китайгородської сільської ради», яка успішно реалізувала проєкт зі встановлення теплиці. Директорка установи, Тетяна Радійчук, розповіла Сайту «Є» про процес та результати цього проєкту.

«МИ отримали полікарбонатну теплицю, яку ми склали за три дні. Після цього посадили розсаду, і ось у нас вже є перші результати. Вирощені овочі ми бкдемо передавати на школи, так прописано по договору проєкту. Оскільки зараз діти на канікулах, ми все консервуємо, а з вересня, коли почнеться навчальний процес, будемо використовувати ці заготівлі», - зазначила директорка установи.

Вирощені овочі у теплиці, яку надали для Центру надання соціальних послуг Китайгородської сільської ради. Фото: Китайгородської територіальної громади.

Додала, що наразі продукти розподіляються між двома ліцеями громади, а працівники теплиць працюють на добровільних умовах.

Читайте також: Пережити спеку: поради, як не перегрітися на сонці.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую