ye-logo.v1.2

Що думають хмельничани про комунальні послуги, бізнес й не тільки: результати дослідження громадської думки

Суспільство 980
Дослідження громадської думки тривало з 16 травня до 3 червня
Дослідження громадської думки тривало з 16 травня до 3 червня. Фото: автора

Майже 700 респондентів відповіли на два десятки питань про якість життя у Хмельницькому, проблеми і пріоритети розвитку міста.

У Хмельницькому презентували результати соціального опитування серед містян. Майже 700 респондентів відповіли на два десятки питань про сучасний стан якості життя у місті, нагальні проблеми та пріоритети його розвитку. У майбутньому отримані результати будуть використовувати для розробки стратегічних документів. Про це сайту «Є» розповів директор КУ «Агенція розвитку Хмельницького» Олег Черненко.

«Агенція розвитку» ініціювала дослідження у співпраці з двома місцевими вишами – Хмельницьким національним університетом та Хмельницьким університетом управління та права імені Леоніда Юзькова. Спільно з представниками кафедри міжнародної комунікації та політології ХНУ розробили опитувальник. Інтерв'ювання мешканців міста доручили студентам, які висловили бажання взяти участь у проєкті.

За словами завідувачки кафедри міжнародної комунікації та політології ХНУ Ольги Заславської, увагу концентрували на правильній побудові вибірки.

«Ми опитали 695 містян у 11 мікрорайонах міста. Перед інтерв'юерами стояло завдання: питати людей різного віку та статті», - каже вона.

У Хмельницькому дослідження громадської думки такого масштабу органи місцевого самоврядування ініціювали вперше, зауважує Олег Черненко.

«Подібні опитування коштують десятки тисяч доларів. Проводяться сертифікованими організаціями дуже довго і дуже дорого. Ми маємо йти до європейського досвіду, коли університети стають саме тими розумовими центрами, які допомагають генерації рішень місцевому самоврядуванню. Так працює вся Європа, тож ми вирішили почати це у нашій громаді», - пояснює директор КУ «Агенція розвитку Хмельницького».

Результати дослідження презентували директор КУ «Агенція розвитку Хмельницького» Олег Черненко та завідувачка кафедри міжнародної комунікації та політології ХНУ Ольга Заславська. Фото: автора

Які результати опитування

На думку 44,32% містян справи у Хмельницькому рухаються у правильному напрямку, 36,12% - думають протилежне. При цьому 65,76% вважають місто комфортним, понад 86% відчувають гордість за те, що є жителем цієї громади. 84,32 % не планують звідси переїжджати після війни.

Найбільш задоволені респонденти водопостачанням та постачанням газу, а також дитячими садками та збором сміття. Найнижче оцінюють якість облаштування укриттів, доступ для людей з інвалідністю, розвиток промисловості та дороги. Разом із тим, зауважує Ольга Заславська, опитування проводилося, коли ще не було такого значного дефіциту в енергосистемі. Тоді задоволені постачанням електроенергії були 49% опитаних. Нині ж ця послуга також може займати найнижчі позиції.

Із результатів дослідження також видно, що одним з актуальних питань є розвиток промисловості й підприємницької діяльності, каже Олег Черненко.

Про необхідність спрямувати більшу частину коштів на створення робочих місць та розвиток підприємництва заявили 64% опитаних. При цьому станом на зараз 40,72% містян вважають, що безробіття та відсутність місць працевлаштування з гідним доходом є тим, що заважає розвиватись громаді.

«Бачимо з результатів, що напрямки, які важливі для громади, без яких не можна обійтися – це розвиток малих і середніх підприємств. На другому місті інфраструктура і на третьому місці знову ж таки – бізнес. Тобто бізнес, бізнес і ще раз бізнес. Потрібно розвивати громаду. Якщо ми подивимось на те, як працюють наші партнери з міжнародних організацій, зараз вони теж налаштовані саме на підтримку бізнесу. Тому що ми як громада, і ми як країна, маємо бути самобутніми. Перший етап, коли нам надавали гуманітарну чи фінансову допомогу вже пройшов. Зараз нам потрібно розраховувати на свої спроможності. І зокрема на першому місці це розвиток нашого бізнесу. Тому будемо працювати над цим», - зазначив Олег Черненеко.

Результати опитування у відсотках. Зображення: Олег Черненко

Де будуть використовувати результати опитування

За словами Олега Черненка, дослідження громадської думки серед містян є однією зі складових для розробки Плану відновлення Хмельницької громади. Будуть його враховувати й під час розробки Стратегії міста на наступні роки. Також ці результати використовуватимуть під час напрацювання планів роботи різних структур міської ради.

«Крім того, це дослідження дозволить нам і не тільки нам залучати міжнародні кошти. Тому що завжди донори міжнародних організацій запитують про те, чим саме ви керувались, формуючи той чи інший проєкт. Ось вам, будь ласка, результат, чому саме ми просимо кошти на розвиток промисловості чи на облаштування доступності нашого простору у громаді. Саме ці результати будуть публічними, їх зможуть використовувати у своїй роботі громадські організації. Таким чином залучати додаткові ресурси», - підсумував директор КУ «Агенція розвитку Хмельницького».

Читайте також: «Мій врожайний рік»: як громади Хмельниччини об'єдналися для спільної праці

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую