ye-logo.v1.2

В Хмельницькому збудують сміттєпререробний завод

Суспільство 4024

Днями стане відомо, хто і за скільки збудує у обласному центрі надсучасні комплекси з переробки сміття та побутових відходів

Хмельницький потрапив до національного проекту “Чисте місто”, яке передбачає будівництво сміттєпереробних заводів у 10 -ти містах України. На реалізацію проекту піде п'ять мільярдів гривень, а мешканці населених пунктів платитимуть за утилізацію сміття більше.

Завод окупить себе за 15 років

На нещодавній прес-конференції глава державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськів заявив, що в результаті проведення першого етапу тендера Національного проекту «Чисте місто» п'ять компаній надали свої пропозиції щодо терміну та вартості розробки проекту. Наразі державне агентство розкрило заявки від учасників пілотного проекту для шести міст України, а саме Хмельницького, Києва, Харкова, Тернополя, Чернівців та Сум. Назви ще чотирьох міст поки не розголошуються. Відомі й компанії, що взяли участь у тендері: «Укргенпроект», «Тебодін Україна», «Комфорт-сервіс”, «Інститут УкркомунНДІпроект» та «Атлас ВордБілдінгСистемс». За словами пана Каськіва, протягом декількох років в України з'являться надсучасні комплекси з переробки сміття та побутових відходів. Компанії-переможці здійснюватимуть проет в тісній співпраці з державним структурами Україні, зокрема, екологічними службами.
Інвестиції в нацпроект «Чисте місто» повинні окупитися через 10-15 років, а українці отримають новий комунальний тариф - на переробку сміття. Залежно від міста, умов, самої технології переробки сміття він складе від $ 30 за тонну.

Хмельницьке звалище повинні були закрити ще 35 років тому

За словами голови хмельницького товариства охорони природи Юрія Рєзнікова, ще у 1976 році, коли він розпочав працювати у екологічній державні службі, постало питання про закриття міського, як воно тоді називалося, сміттєзвалища. Тоді почали казати, що смітник за двадцять років відпрацював свій ресурс. “Розглядалося два варіанти вирішення проблеми, - Згадує Юрій Олександрович. - Перший — пошук нової території для полігону твердих побутових відходів. Други - будівництво сміттєспалювального заводу”. Відомо, що міське звалище функціонує донині. Як каже пан Рєзніков, про те, що в Хмельницькому знову планують звести сміттєпереробний завод він чує вперше. Та каже, що поки не відомо, що пропонують компанії, які подали заявки на участь у тендері. А від так є декілька варіантів переробки сміття, зокрема, спалювання або ж переробка з подальшим виготовленням вторинної сировини. Від методу звичайного спалювання сміття в Європі вже відмовляються, тому що воно викидає в атмосферу шкідливі димові гази. Тому, на думку екологів, про цей метод говорити взагалі немає чого. Майбутнє за його переробкою. Проте, за словами Юрія Олександровича, будь-якому будівництву підприємства з переробки сміття, навіть надсучасного, повинні передувати громадські слухання. І, як мінімум, два.

Проблему сміття всієї області може вирішити один завод у Кам'янці

Хоча й нині вирішення проблеми утилізації сміття обласного центру існує теж вважає Юрій Рєзніков. “По-перше, необхідно переходити на органічні пакувальні матеріали. Скажімо, замінити поліетиленові пакети на паперові. Крім цього, необхідно повністю перейти на сортування сміття. Та, найголовніше, що в області є підприємство, яке готове приймати сміття зі всієї області для його подальшого знищення. Ще декілька років тому “Кам'янець-Подільський цементний завод”, який перевів своє виробництво з газу на вугілля обладнавши підприємство надсучасною системою фільтрації, заявив, що готовий використовувати для своїх цілей саме сміття. До того ж, з усієї області. Зараз дирекція підприємства знову озвучила цю ідею, і я це чув”, - резюмує Юрій Рєзніков.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую