Гаряча тема:
- Війна
Жіночий одяг: як він еволюціонував протягом тисячоліть

Сьогодні неможливо уявити сучасну жінку, в якої немає одягу
В кожної дівчини, незалежно від стилю життя та соціального статусу є особисті речі, причому на різні сезони, різного призначення та з різних матеріалів. Але так було не завжди. Одяг теж еволюціонував разом с людством. І були часи, коли у жінок не було такого великого різноманіття речей на всі випадки життя та будь-який смак.
Перший одяг: яким він був
Звісно, всі знають, що первісні люди використовували шкуру тварин в якості одягу. Першочергово вони таким чином намагалися захиститися від холоду, укусів змій та тих же тварин. Поступово з розвитком люди почали розуміти естетичну складову свого образу.
Поступово змінювався «крій» хутряного одягу, він ставав все більш практичним, зручнішим. Далі виникла ідея спробувати в якості «тканини» інші матеріали і це поклало початок розвитку ткацтва. Першими «нитками», з яких люди створювали полотно була трава. Стебла туго перепліталися, додавалися зав'язки.
Різноманіття матеріалів
Пізніше, через кілька сотень років людство почало використовувати більш просунуті технології виготовлення полотна, в хід пішли інші види сировини, як вовна, бавовна.
Цікаво, що в залежності від географії відрізнялися не лише «фасони», а й матеріали. Так, в теплих країнах, як Стародавня Греція чи Римська імперія основною сировиною був льон. Це зумовлено було тим фактом, що на території тих земель ця культура була поширеною, доступною. До того ж для теплого клімату одяг з льону підходив якнайкраще. Він захищав тіло від укусів комах, прикривав від сторонніх поглядів, а ще добре пропускав повітря та відводив вологу, тому і в спеку в лляному одязі було комфортно.
Цікаво: в Ст. Греції та Ст. Римі ткацтво – це була жіноча професія. Жінки не лише робили полотно, а й вибілювали та фарбували його. Греки надавали перевагу яскравим кольорам, через що одяг був барвистим.
А от в північних країнах більшого розповсюдження набули вовняні речі. Вони чудово захищали від холоду, який панував на території більшу частину року.
На території сучасної України використовували різні види сировини, як вовну, так і бавовну чи льон. Клімат центральної частини Європи мінливий, влітку тут спекотно, а взимку морозно. Через це люди змушені були підлаштовуватися, виготовляти та використовувати різні типи одягу.
Розвиток жіночої моди
З часом все більше уваги почали звертати на естетичну складову речей. Почали з'являтися жіночі та чоловічі фасони, урізноманітнюватися моделі. Так, пік розвитку моди прийшовся на середні віки. Саме тоді почалося найбільш чітке відокремлення жіночих речей від чоловічих, з'явилися сукні з корсетами та великою кількістю декору.
В якості оздоблення одягу використовувалися різні деталі: оформлення хутром, мереживом, оздоблення дорогоцінним камінням та металами.
З того часу жіноча мода почала стрімкий розвиток. З плином літ мінялися тенденції дизайну, крою, виникали нові матеріали та різновиди речей. Саме завдяки цьому сьогодні жіночий одяг має таке велике різноманіття та широкі можливості вибору на будь-який смак.
Як вибирати жіночі речі
Це основне питання, яке турбує дівчат. Важливо, щоб обновка не лише подобалася, а ще й гармонічно виглядала на фігурі, вдало доповнювала образ. Щоб досягти потрібного ефекту, важливо вміти вибирати жіночий одяг. Є кілька критеріїв:
- Розмір. Треба обирати речі відповідно до своїх габаритів, щоб вони не тиснули, виглядали привабливо, не підкреслювали недоліки фігури.
- Фасон. Від того, підходить він чи ні, залежить, наскільки привабливо ви будете виглядати в обновці. Правильно підібраний фасон здатен візуально корегувати пропорції фігури, підкреслювати переваги, відволікати погляд від недоліків.
- Відповідність модним тенденціям. Тут треба орієнтуватися на актуальні тренди та вибирати обновку з їх урахуванням.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: