ye-logo.v1.2

Корупція в МСЕК: чому більшість медичних працівників, пійманих на хабарі, уникають реальних термінів

Суспільство 1587
Більшість засуджених медиків, яких впіймали на хабарі, отримують лише умовні терміни
Більшість засуджених медиків, яких впіймали на хабарі, отримують лише умовні терміни. Фото: ілюстративне з freepik.com

У Реєстрі судових рішень, за останні три роки, знайдено близько 216 вироків, які пов'язані з діяльністю МСЕК.

Попри численні обіцянки влади про суворе покарання за корупцію серед медичних працівників, зазвичай усі справи завершуються формальними вироками або умовними термінами.

В Реєстрі судових рішень, за останні три роки, знайдено близько 216 вироків, які пов'язані з діяльністю МСЕК, повідомляють в Економічній правді. У 50 з них обвинуваченими є лікарі та члени комісії, яким інкримінують такі злочини, як зловживання впливом, хабарництво, підроблення документів, перешкоджання діяльності ЗСУ та незаконне збагачення.

Попри те, що деякі статті передбачають суворе покарання – п'ять років позбавлення волі, більшість засуджених отримують лише умовні терміни або взагалі звільняються від покарання за угодами з прокурорами.

За останні кілька років лише два вироки, щодо працівників медичних сфер, без умовного терміну нарахували в Економічній правді. До того ж перша справа наразі перебуває в апеляції і вирок ще не набрав чинності, а другу Вищий суд влітку 2024 року перекваліфікував на легшу статтю і присудив замість ув'язнення штраф 85 тисяч гривень.

«Безкарність підживлює вседозволеність, що призводить до нових випадків корупції. Відсутність реальних вироків лише посилює відчуття безкарності серед посадовців. Проблема з доведенням вини організаторів корупційних схем у МСЕК не єдина. Аналогічна ситуація спостерігається з тими, хто переправляє ухилянтів за кордон чи обкрадає державу під час війни», - зазначили в Економічній правді.

Нагадаємо, 7 жовтня, Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід голові Хмельницької МСЕК Тетяні Крупі, яку підозрюють у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України).

Згідно з ухвалою суду, Тетяна Василівна має перебувати під вартою до 3 грудня 2024 року. Водночас альтернативою може бути внесена за неї застава - 500 мільйонів 1528 гривень. Якщо за Тетяну Крупу внесуть відповідну заставу, то вона має з'являтися на всі виклики слідчих, не залишати Хмельницький без дозволу правоохоронців, здати документи, які дозволяють залишати межі України тощо.

Також їй заборонено спілкуватися з підлеглими та відвідувати приміщення обласного центру медико-соціальної експертизи. У разі порушення умов - застава буде конфіскована в дохід держави.

Натомість адвокатка керівниці Хмельницького обласного МСЕК Анжеліка Моісєєва, після обрання запобіжного заходу заявила, що рішення суду є незаконним та необґрунтованим. Встановлення такого розміру застави викликає «серйозні сумніви щодо об'єктивності судового рішення», а сама підозра, оголошена Тетяні Крупі, «не підкріплена жодними доказами». Рішення суду щодо обрання запобіжного заходу сторона захисту планує оскаржити в апеляційній інстанції.

Читайте також: Понад півтора мільйона незадекларованих доларів виявили в депутатки Хмельницької міської ради - ДБР

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую