Хмельницький апеляційний суд зобов'язав власницю квартири відшкодувати збитки сусіду через пожежу

Відтак жінка має виплатити понад 165 тисяч гривень.
Хмельницький апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та задовольнив апеляцію у справі про відшкодування збитків, завданих внаслідок пожежі в багатоповерховому будинку.
Відтак власниця квартири, на балконі якої виникла пожежа, має виплатити сусіду понад 165 тисяч гривень.
Згідно з матеріалами слідства, у червні 2018 року на балконі однієї з квартир багатоповерхівки сталася пожежа, яка перекинулася на сусіднє житло. Вогонь та його гасіння завдали значних пошкоджень квартирі сусіда, який після інциденту подав до суду позов про відшкодування матеріальної шкоди.
Однак, Хмельницький міськрайонний суд дійшов висновку, що чоловік не надав достатніх доказів виникнення пожежі з вини сусідки, а також належного підтвердження розміру збитків, тому у позові відмовив.
Незгодний із цим рішенням, власник пошкодженого житла, подав апеляцію.
Після розгляду справи Хмельницький апеляційний суд задовольнив апеляцію та постановив стягнути 167 660 гривень майнової шкоди з власниці квартири на користь потерпілого.
Жінка намагалася зняти з себе відповідальність, посилаючись на те, що в її квартирі на момент пожежі мешкали орендарі. Однак суд зазначив, що договір оренди між власницею та мешканцями не був нотаріально завірений, а отже, не може вважатися укладеним. Тому відповідальність за збитки повинен нести власник житла.
Читайте також: Пішов у засвіти художник хмельницького театру Олександр Долоянц
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: