ye-logo.v1.2

Дезінформація навколо президентських виборів у США: добірка тижня

Суспільство 1149
Китай та росія намагалися впливати на вибори в США за допомогою фейків
Китай та росія намагалися впливати на вибори в США за допомогою фейків. Фото: ілюстрація створена за допомогою ШІ в GPT-чат

При цьому американці запевняють, що дезінформація не зробила вирішального впливу на результати виборів.

Напередодні дня голосування на виборах Президента США, які відбулися 5 листопада, в соціальних мережах збільшилась кількість фейків та дезінформації.

Американський блогер поширював фейки за гроші росіян

У США блогер, зареєстрований у соцмережі Х як AlphaFox, заявив, що прокремлівський пропагандист платив йому гроші за публікацію фейкового відео, де іммігранти з Гаїті нібито голосують на президентських виборах у США, пише “Інститут масової інформації”

Про це йдеться у розслідуванні CNN.

Як пише видання, AlphaFox78 – американець, що живе в Массачусетсі. Він погодився поспілкуватись із CNN про свої дописи за умови анонімності. Акаунт, який у минулому поширював меми на підтримку правої ідеології й колишнього президента Дональда Трампа, першим опублікував уже спростоване відео, де гаїтянський іммігрант заявляє, що проголосує за віцепрезидентку Камалу Гарріс щонайменше двічі в штаті Джорджія. Державний секретар Джорджії зазначив, що весь зміст відео є фейком – від акторів до посвідчень – і був створений і поширений російськими агентами впливу. У телефонних і текстових інтерв'ю із CNN, що тривали кілька днів, власник акаунту AlphaFox, який має понад 650 тис. підписників на X, сказав, що опублікував відео, не перевіривши інформації в ньому.

Чоловік заявив, що російський пропагандист і подкастер Симеон Бойков, відомий онлайн як AussieCossack, запропонував йому гроші за публікацію відео, на що той погодився. Бойков є зареєстрованим іноземним агентом рф в Австралії, де він працює на російські державні медіа, публікуючи матеріали англійською і російською мовами. Бойков, який нещодавно отримав російське громадянство і шукає притулку в російському консульстві в Сіднеї, вже поширював прокремлівську дезінформацію в минулому.

Фейк про тиск на українців у Пенсильванії

У мережі поширюють відео американського видання PennLive. У ролику буцімто лідер української громади стверджує, що уряд штату Пенсільванія примушує на президентських виборах голосувати за демократів, а не за Дональда Трампа. Інакше уряд Пенсільванії припинить фінансування церкви «Тризуб» та інших українських проєктів.
Утім, це — фейк, пише видання “Вокс Чек”.


PennLive не публікувало подібне відео на своєму офіційному сайті. Новину не вдалося знайти й через пошук на сайті видання. Подібного відео немає і в соцмережах PennLive у фейсбуці, Х та інстаграмі.

Штат Пенсільванія дійсно має одну з найбільших українських діаспор — щонайменше 112 тисяч людей, а також мережу українських церков. Однак пошук у відкритих джерелах, зокрема американських медіа та Google Maps, показав, що у Пенсільванії немає церкви під назвою «Тризуб».

Фейк у Аризоні

Відео з дезінформацією про фальсифікацію президентських виборів в Аризоні, одному з ключових штатів, поширила організація Foundation to Battle Injustice (R-FBI), пов'язана з мережею втручання у вибори у США у 2016 році.
Про це повідомляє "Європейська правда".



Постановочне відео поширила у соцмережі X (Twitter) очільниця R-FBI Міра Терада (справжнє ім'я Оксана Вовк), яка також називала себе "співголовою Асоціації журналістів BRICS".

Терада-Вовк була засуджена у США за незаконний збут наркотиків, а після відбуття чотирьох років ув'язнення, у 2021 році, повернулась у росію, де очолила Foundation to Battle Injustice, фінансовану пов'язаними з Євгенієм Пригожиним структурами.

На відео, яке до видалення набрало щонайменше 236 тисяч переглядів, росіянка проводить інтерв'ю з нібито "колишнім помічником" державного секретаря Аризони Адріаном Фонтесом, що заявляє про фальсифікації на виборах.
Аналіз відео показав, що голос на відео згенерований штучним інтелектом, а обличчя "Фонтеса" розмите. Сам чоловік уже спростував, що давав інтерв'ю Тераді.

Нагадаємо, що так зване Агентство інтернет-досліджень Пригожина стояло за спробою втручання у президентські вибори у США у 2016 році. Foundation to Battle Injustice також належить до цієї мережі.

Американська розвідка раніше повідомляла, що іноземні вороги США намагатимуться впливати на президентські вибори в листопаді 2024 року, пристосовуючи свої операції до внутрішньополітичних подій у країні.

Китай допомагав російській дезінформації

Дезінформація, яку поширювала Росія в інформаційному просторі США з метою зниження довіри громадян до виборів президента, в останній момент була посилена Китаєм.


Про це йдеться у звіті Лабораторії цифрових криміналістичних досліджень організації «Атлантична рада», пише Укрінформ.

«Слідчі виявили кілька відео, пов'язаних із росією, що містять брехливі розповіді про голосування. Деякі з них імітували американські ЗМІ та містили фальшиві аудіозаписи співробітників правоохоронних органів, які нібито визнали систематичне шахрайство на виборах», - зазначається в повідомленні.

Дослідники виявили, що відео розповсюджувалося через підроблені акаунти у соцмережах, які походять з Китаю. Раніше на цих сторінках розміщувалася прокитайська пропаганда, і лише недавно їхня увага була переключена на вибори у Сполучених Штатах.

Як повідомлялося, американські правоохоронці встановили, що Росія поширювала дезінформацію про хід виборів, щоб дискредитувати систему демократичних інституцій у США.

Крім того, як було встановлено, з російських доменів надходили повідомлення про замінування виборчих дільниць, що подекуди призвело до тимчасового призупинення голосування.

США запевняють, що дезінформація не вплинула на вибори

В США запевняють, що величезна кількість дезінформації не вплинула на вибори, пише "Лівий Берег"

Директорка Агенції Сполучених Штатів з кібербезпеки Джен Естерлі заявила представникам ЗМІ, що її відомство не зафіксувало доказів діяльності, яка б могла напряму впливати на результат президентських виборів.

Як пише Reuters, посадовиця відзначила "безпрецедентний рівень дезінформації з боку закордонних ворогів", який супроводжував виборчий процес. Росія та інші країни намагалися просувати "наративи, спрямовані на розкол суспільства".

Попри це, "виборча інфраструктура продемонструвала свою захищеність від подібних атак, а спільнота, відповідальна за проведення волевиявлення, зробила усе для того, щоб голосування було безпечним, чесним та вільним".
Дональд Трамп стане новим президентом США. Він уже отримав 277 голосів виборників з 270 потрібних, здобувши перемогу в усіх сімох ключових штатах.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую