Гаряча тема:
- Війна
Законодавчі зміни стосовно гуманітарної допомоги: на Хмельниччині військовий уперше зареєстрував волонтерський транспорт на своє ім'я
Процедура підвищує ефективність розподілу гуманітарної допомоги.
В українському законодавстві відбулись зміни стосовно обліку автомобілів та іншого транспорту, ввезеного з-за кордону як гуманітарна допомога для захисників. Тепер військові можуть зареєструвати транспорт на своє ім'я і користуватися ним до завершення воєнного стану. Вчора, 7 листопада, на Хмельниччині уперше зареєстрував волонтерський транспорт на себе нацгвардієць Сергій Доротюк. Про це розповіли у пресцентрі Сервісних центрів МВС в Хмельницькій області.
«Впродовж декількох місяців це волонтерське авто використовувалося для виконання завдань, пов'язаних з обороною держави й лише зараз з'явилась можливість здійснити її реєстрацію на своє ім'я. Тепер я буду користуватися ним на законних підставах до завершення дії воєнного стану», - поділився військовий.
Постанову № 1235, яка надає право ставити гуманітарні автівки на тимчасовий облік за військовослужбовцем, Кабмін видав наприкінці жовтня. Закріплення транспорту за окремим військовослужбовцем сприяє використанню гуманітарної допомоги за її цільовим призначенням. А якщо є документальне підтвердження, що авто використовується не за призначенням, тимчасовий облік скасовується.
Які документи потрібні для того, щоб ставити транспорт на тимчасовий облік за військовослужбовцем:
- заява військовослужбовця – набувача транспортного засобу;
- документ, що посвідчує особу військовослужбовця (військовий квиток, посвідчення офіцера);
- документ, що підтверджує проходження військової служби набувачем (довідка з військової частини);
- акт приймання-передачі транспортного засобу, що є гуманітарною допомогою за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2022 року № 584;
- електронну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 № 953.
Із цим пакетом документів необхідно звернутись до будь-якого зручного сервісного центру МВС. Після подання необхідних документів транспортний засіб отримує номерні знаки і тимчасовий реєстраційний талон.
Відповідно до Постанови, сервісні центри МВС можуть відмовляти набувачу у поставленні на тимчасовий облік транспортних засобів. Зокрема, у таких випадках:
- наявність в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів відомостей про перебування такого транспортного засобу на тимчасовому державному обліку за набувачем;
- відсутність відомостей про оформлену декларацію в автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги.
У яких випадках тимчасовий облік припиняється
- знищення цього транспортного засобу;
- смерті військовослужбовця;
- призупинення військової служби;
- визнання військовослужбовця зниклим безвісти;
- перебування військовослужбовця у полоні;
- перебування військовослужбовця на лікуванні понад один місяць (зокрема, у зв'язку з пораненням, контузією, травмою або каліцтвом);
- перебування військовослужбовця у розшуку у зв'язку із самовільним залишенням військової частини або дезертирством;
- звільнення військовослужбовця з військової служби;
- відмовою військовослужбовця від транспорту на користь іншого військовослужбовця.
Читайте також: Наше небесне військо: у трьох громадах Хмельниччини попрощалися з полеглими воїнами
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: