ye-logo.v1.2

«Тіла не вдалось повернути, але тепер є місце, куди можна привести сина»: у Хмельницькому попрощалися з вісьмома Героями

Суспільство 83324 5
У Хмельницькому поховали прах, особисті та символічні речі військових
У Хмельницькому поховали прах, особисті та символічні речі військових. Фото: Komanda Symchyshyna (facebook)

Прах, особисті та символічні речі захисників поховали у колумбарії на Алеї Слави.

Вчора, 9 грудня, у Хмельницькому відбувся чин поховання вісьмох Героїв: Сергія Зелінського, Олександра Сербієнка, Олександра Дубового, Альони Кушнір-Новіцької, Максима Капріци, Олексія Яніна, Олексія Чернявського та Богдана Демчука, котрі загинули у 2022-2023 роках й тіла яких тоді не вдалось повернути з поля бою.

Нині місцем пам'яті воїнів став колумбарій на Алеї Слави, де поруч з портретами захисників у нішах поховані урни з їх прахом, особистими або символічними речами.

Поховання військових вперше відбулося у новозбудованому колумбарієві на кладовищі мікрорайону Ракове. Фото: facebook.com/Komanda.Symchyshyna

Мати захисниці Альони Кушнір-Новіцької поклала до урни босоніжки та медичний халат доньки, яка до останнього рятувала життя побратимів на «Азовсталі». Захисниця була бойовим медиком полку «Азов». Вона доброволицею приєдналась до війська у 2014 році. 15 квітня 2022 року загинула на «Азовсталі» внаслідок влучення ворожого КАБу. Захисниці було 30 років. У неї залишився син.

«Вона була дуже цілеспрямована, любила правду. Дуже любила життя і хотіла бачити Україну гарною і квітучою. В неї була можливість виїхати в перші дні війни, коли батько приїхав вивозити дитину. Вона відмовилася, сказала «я українка, я медик, я військова»… Це боляче дивитися, що немає тіла… Але я знаю, що вони з нами», - каже у коментарі ТРК «Місто» Алла Мельник.

Альона Кушнір-Новіцька. Фото: khm.gov.ua

Олексій Янін боронив Україну з 2014 року. З 2015 року ніс службу у бригаді «Азов» як снайпер-розвідник. У 2022 році мав бути вдома до 5 березня, однак командир подзвонив 22 лютого і наказав повертатись. Коли почалось повномасштабне вторгнення, він стояв на обороні Маріуполя. У ніч з 6 на 7 квітня 2022 року човен 38-річного Олексія з б/к не пристав до українського берега… Воїн загинув у морі. Ємність, яку встановили у колумбарії, дружина азовця наповнила водою з Азовського моря.

«Мій чоловік загинув у воді, на човні, тому саме вода з Азовського моря. Тіла досі немає… Тож мені легше думати, що у цій воді є частинка мого чоловіка», - розповіла дружина Героя Тамара.

Олексій Янін. Фото: khm.gov.ua

Більше 10 років присвятив службі, зокрема у полку «Азов», Герой Олексій Чернявський, котрий родом із Нової Каховки. У 2015 році він брав участь у складній Павлопіль-Широкинській операції, був поранений, але швидко реабілітувався і став у стрій. У 2017 році доєднався до бригади «Азов». Мав сержантське звання. У Маріуполі, рятуючи пораненого побратима, загинув під час авіаудару. Це було 20 березня 2022 року…

«Тіла, на жаль, немає досі. Особистих речей також немає, тому що те, що не згоріло, воно знаходиться в окупації. Тому ми вирішили вкласти в урну особисті речі, але оскільки у нас не було, ми поклали туди його прапор», - каже сестра Героя Олексія Чернявського Анастасія Місюра.

Олексій Чернявський. Фото: khm.gov.ua

26-річний старший сержант полку «Азов» Богдан Демчук із позивним «Вогник» загинув під час оборони Маріуполя 29 квітня 2022 року. Його тіла також не вдалось тоді повернути, є лише особисті речі, каже дружина військового.

«Тепер є місце, куди можна привести сина. Посидіти у тиші чи поговорити… Для мене дуже важливо, щоб про нього пам'ятали і говорили», - зазначила дружина Героя Надія Демчук.

Богдан Демчук народився на Вінниччині, а зростав на Хмельниччині. На війну потрапив у свої 19. Спочатку приєднався до громадського формування з охорони порядку та кордону «Проскурівська сотня» і возив волонтерів у зону АТО, а в 2015 році пішов служити в окремий загін спеціального призначення «Азов». Воїн одружився й оселився у Мангуші під Маріуполем. У 2017 році у них із дружиною Надією народився син Михайло. 24 лютого 2022 року дружина з сином востаннє бачилися з Богданом. Він провів їх на евакуаційний автобус, а сам став на оборону Маріуполя. Й тримав її до останнього…

Богдан Демчук. Фото: khm.gov.ua

Поруч похована урна Максима Капріци. Хмельничанин став на захист країни ще у 2015 році. Він був танкістом. 17 лютого 2022 року захисник збирався у відпустку, але так і не встиг. Його відправили у Волноваху на підкріплення бойових позицій. Саме це місто ворог планував використати як плацдарм для наступу на Маріуполь. Згодом окупанти пішли у наступ. Для підтримки побратимів і евакуації поранених воїнів старший солдат Капріца зайняв вогневі позиції для ураження переважаючих сил противника. 1 березня 2022 року ворожий снаряд прилетів у танк Максима… Герою назавжди залишилось 33…

Максим Капріца. Фото: khm.gov.ua

Олександр Дубовий та Олександр Сербієнко - прикордонники-захисники, чиї урни також помістили у ніші цього колумбарію. Олександр Сербієнко - майстер-сержант Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса. Він брав участь у важких боях за Лиман, що точилися у травні 2022 року. Українські військові під нальотами ворожої авіації стійко витискали ворога з окупованої території. Під час одного з таких обстрілів 20 травня 2022 року Олександр Сербієнко загинув…

Олександр Сербієнко. Фото: khm.gov.ua

Того ж місяця не стало Олександра Дубового, який ніс службу у 3 прикордонному загоні імені Героя України полковника Євгенія Пікуса. Воїн загинув 23 травня 2022 року. Йому було лише 24 роки…

Олександр Дубовий. Фото: khm.gov.ua

Сергій Зелінський поліг на полі бою під час оборони Харківщини. Захисника не стало 4 червня 2023 року. Ще від початку повномасштабного вторгнення рашистів Сергій очолював український рух опору в окупованому Херсоні та співпрацював із Силами оборони України. Влітку 2022 року, розуміючи, що перебуває під підозрою у окупантів, чоловік зумів перетнути лінію фронту та вступив до лав Збройних Сил України. Служив у Силах спеціальних операцій. Воював на найбільш відповідальних та небезпечних ділянках фронту. Загинув у віці 40 років. У Героя залишилися мати, дружина, син та донька, сестра. Віднині у рідних є місце, куди можна навідатись і вшанувати пам'ять…

Сергій Зелінський. Фото: khm.gov.ua

Поховання військових вперше відбулося у новозбудованому колумбарієві на кладовищі мікрорайону Ракове. Перед початком чину похорону рідним полеглих Героїв передали прапори. Заупокійну літію за захисниками звершили військові капелани та духовенство міста.

Нагадаємо, розпочали будівництво колумбарію у липні цього року. Стіна має 96 ніш для поховання урн. Заочні поховання можливі лише за наявності свідоцтва про смерть. Маючи такий документ, рідні можуть звернутися до міської ритуальної служби.

Читайте також: Виправдовував збройну агресію рф проти України: суд призначив покарання хмельничанину

Коментарі:

Адміністратор 11.12.2024 11:23

Alena Zelinskaya перепрошуємо, виправили

Alena Zelinskaya 11.12.2024 11:18

У тексті є помилка, у Зелінського Сергія залишилися ще рідна сестра.

Адміністратор 11.12.2024 10:44

Ігнацій Мархоцький перепрошуємо, якщо допустили помилку. Але у коментарі ТРК «Місто» Алла Мельник представилася як мати загиблої Героїні. Ми в тексті виправили до з'ясування

Ігнацій Мархоцький 11.12.2024 10:08

Вічна пам'ять і вічна слава полеглим Героям! Тільки одне питання навіщо Ви вчинили наругу над пам'яттю матері Альони Кушнір?!?! Її рідна мати Новіцька (Шиманська) Марія Володимирівна, померла від онкохвороби у 2008 році, що спонукало її доньку АЛЬОНКУ вивчитися на медика і рятувати життя людей. Що вона успішно робила на війні! А тут від імені матері виступає якась шахрайка? Ви нормальні? Перевіряйте інформацію перед тим як її видавати в публічний простір!!! Думайте про рідних та близьких людей загиблих Героїв, навіть якщо їх немає в живих!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую