Гаряча тема:
- Війна
Ефективні поради щодо догляду за радіаторами опалення

Радіатори – це пристрої, які розжарюють і випромінюють тепло для обігріву приміщень.
Вони є невіддільною частиною багатьох опалювальних систем. І, як і будь-який пристрій, радіатори потребують періодичного обслуговування для того, щоб вони завжди працювали ефективно. У цій статті наведемо кілька ефективних порад для догляду за радіаторами опалення.
Загальні поради щодо догляду за радіаторами
Незалежно від типу й матеріалу радіатора, можна дати низку загальних порад, які допоможуть продовжити термін експлуатації. Ось ці рекомендації:
- Видаляйте пил із поверхні. Пил не тільки погіршує тепловіддачу, але ще й шкодить здоров'ю. І на поверхні радіатора він накопичується з великою інтенсивністю. Видаляти пил можна вологою м'якою ганчіркою або щіткою. Для важкодоступних місць можна застосувати довгі щітки або пилосос із тонкою довгою насадкою. Періодичність такого прибирання залежить від ступеня забрудненості приміщень і довкілля: наприклад, у майстерні частіше, ніж у вітальні; у спальному районі рідше, ніж біля траси.
- Спускайте повітря з радіатора. Повітряні пробки не дають змоги нормально протікати теплоносію та погіршують тепловіддачу. Щоб цього не було, періодично стравлюйте повітря з радіатора. Зазвичай це робиться за допомогою крана Маєвського. Досягніть того, щоб теплоносій повністю заповнював внутрішній простір радіатора.
- Промивання батарей. Раз на кілька років рекомендується промивати радіатори, для того, щоб видалити з них скупчення іржі, піску та інші забруднення. Це потрібно робити частіше, якщо опалення централізоване. В індивідуальному опаленні теплоносій зазвичай чистіший.
- Огляд на предмет пошкоджень. Хоча б 3-5 разів за опалювальний сезон потрібно оглядати батареї візуально на предмет протікання, іржі, відколів та інших пошкоджень. У разі виявлення таких проблем запросіть фахівця для оцінки та усунення.
Як доглядати за радіаторами з різних матеріалів
Ринок пропонує великий вибір батарей, які відрізняються за конструкцією та матеріалами. Різноманітність радіаторів в інтернет-магазині Венкон дає змогу вибрати модель для різноманітних систем опалення, з різними перевагами та в будь-яких фінансових діапазонах. Кожен з типів має свої особливості при догляді.
Догляд за чавунними радіаторами
Чавун – це класичний та недорогий матеріал, який показує свої переваги вже близько століття й досі актуальний. Доглядати за ним потрібно так:
- секційна конструкція – хороше середовище для осідання пилу, очищення потрібне частіше;
- накип та іржа вороги чавуну – тому промивка потрібна частіше;
- раз на кілька років фарбуйте чавунний радіатор, щоб захистити від іржі.
Догляд за алюмінієвими радіаторами
Алюміній – сучасний та теплоємний матеріал для виготовлення батарей. При догляді за такими моделями є низка особливостей:
- Не користуйтесь жорсткими щітками та абразивними інструментами для зовнішнього очищення, можна пошкодити поверхню.
- Під час промивання всередині користуйтесь спеціальними засобами для алюмінієвих радіаторів.
- Забруднення в теплоносії швидко приведе алюмінієвий радіатор у непридатність, тому стежте за його якістю.
Догляд за біметалевими радіаторами
Усередині сталь, а зовні алюміній – ця пара металів утворює біметалевий радіатор. Особливості догляду такі:
- щоб не пошкодити зовнішню частину під час очищення, не користуйтесь жорсткими щітками й абразивами;
- сталь не так чутлива до забруднень теплоносія, але краще стежити за його якістю;
- частіше оглядайте стики – біметалеві батареї чутливі до перепадів температур і в місцях з'єднань з більшою ймовірністю з'являються протікання.
Догляд за сталевими радіаторами
Сталь – хороша альтернатива чавуну як за ціною, так і за ефективністю. Такі радіатори потребують такого догляду:
- Протирайте тільки м'якою ганчіркою або щіткою, щоб не пошкодити поверхню покриття.
- Сталь дуже чутлива до взаємодії з киснем, тому частіше випускайте повітря, інакше корозія з'являтиметься інтенсивніше.
- За наявності хорошого теплоносія можна робити промивку рідше.
Для того, щоб обслуговування радіаторів було ефективним і безпечним, для таких процедур, як промивка та усунення протікання, запрошуйте фахівців. Решту можна робити самостійно.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: