Гаряча тема:
- Війна
Прокурори та інвалідність: нові деталі перевірки, пов'язаної з корупційною схемою Крупи і МСЕК
8 прокурорів з Хмельниччини отримали статус особи з інвалідністю після повномасштабного вторгнення.
За результатами службового розслідування Генеральною прокуратурою, яке розпочали 16 жовтня 2024 року, не вдалося об'єктивно підтвердити або спростувати оприлюднену в медіа інформацію про те, що майже пів сотні прокурорів з Хмельниччини оформили фіктивну інвалідність, «дахуючи» корупційну схему Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді. Про це сайт «Є ye.ua» поінформували в Офісі Генерального прокурора у відповіді на інформаційний запит.
Разом з тим, сьогодні, 10 січня, народний депутат України Володимир Ар'єв оприлюднив інформацію Міністерства охорони здоров'я України про те, що робоча група, яка перевіряє обгрунтованість встановлення інвалідності прокурорам з Хмельницької області, має це зробити в тримісячний термін, починаючи з 28 жовтня 2024 року. Наразі перевірили 17 справ. І з них 9 – не визнані особами з інвалідністю.
Скрін з фейсбук-сторінки нардепа Володимира Ар'єва
За оприлюдненою депутатом інформацією, загалом мають перевірити 73 медико-експертні справи прокурорів з Хмельницької області.
«Після ретельного аналізу рішень обласних медико-соціальних експертних комісій щодо становлення інвалідності прокурорам Хмельницької області, ЦМСЕК МОЗ винесені наступні експертні рішення:
- по 3 особах рішення медико-соціальних експертних комісій відповідає чинному законодавству;
- 9 осіб не визнані особами з інвалідністю;
- по 5 особах винесено нове експертне рішення - змінена група інвалідності з ІІ групи без терміну переогляду на III групу інвалідності з терміном переогляду;
- 56 осіб викликано для проведення клініко-експертного обстеження у клініці Інституту», - йдеться у документі, оприлюдненому Володимиром Ар'євим за підписом міністра МОЗ Віктора Ляшка.
Скрін з документа, оприлюдненого Володимиром Ар'євим
Водночас, як зазначили у відповіді на запит сайту «Є ye.ua» в Офісі Генпрокурора, паралельно з цим досудове розслідування законності встановлення медико-соціальними експертними комісіями груп інвалідності працівникам державних і правоохоронних органів, зокрема і працівникам органів прокуратури, також здійснює ДБР. І за даними слідства, вже встановлено, що керівник та заступник керівника окружних прокуратур у різних областях країни ( у яких саме областях – у відповіді на запит не вказано) незаконно отримали статуси осіб з інвалідністю II групи. В результаті один підозрюваний шахрайським шляхом заволодів понад 1 мільйоном гривень пенсійних виплат, а інший - понад 400 тисячами гривень. Їм вже оголосили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.
Порушення, встановлені в рамках досудового розслідування
Також в інформаційному запиті до Генпрокуратури сайт «Є ye.ua» поцікавився інформацією про те, хто з прокурорів Хмельницької обласної прокуратури та окружних прокуратур Хмельницької області отримав статус особи з інвалідністю після повномасштабного вторгнення росії на територію України – з 24 лютого 2022 року.
Як зазначили у відповіді, після 24 лютого 2022 року статус особи з інвалідністю отримало 8 прокурорів органів прокуратури Хмельницької області, 6 з них - після 24 лютого 2024. Щодо прізвищ, то інформація, зазначили, публічному розголошенню не підлягає, адже має статус конфіденційної.
Після 24 лютого 2022 року статус особи з інвалідністю отримало 8 прокурорів органів прокуратури Хмельницької області
Окрім того, у запиті сайт «Є ye.ua» поцікавився тим, хто з прокурорів Хмельницької обласної прокуратури та окружних прокуратур Хмельницької області отримує найбільші місячні виплати, пов'язані зі статусом особи з інвалідністю та яка загальна сума виплат, пов'язаних зі статусом особи з інвалідністю, за жовтень 2024 року.
Частину цього запиту Офіс Генпрокурора переадресував до Пенсійного фонду України. Деталізації з цих питань сайту «Є ye.ua» не надали, зазначивши, що така інформація не створюється Пенсійним фондом. Утім, уточнили, що на 1 січня 2024 року на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перебувало 185 осіб, які отримували пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про прокуратуру». З них 79 – отримувачі пенсій по інвалідності.
Дані на 1 січня 2024 року щодо призначень пенсійних виплат по інвалідності
Нагадаємо, у жовтні 2024 року керівницю Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу затримали за підозрою у незаконному збагаченні. Паралельно з резонансним викриттям очільниці Хмельницької обласної МСЕК також з'явилася інформація, що близько пів сотні прокурорів Хмельниччини мають встановлену групу інвалідності. Офіс Генпрокурора почав розслідування з приводу законності їх встановлення. На тлі цього скандалу у відставку подав тодішній Генпрокурор Андрій Костін, також керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади.
Читайте також: У СІЗО, але при посаді: коли Тетяну Крупу звільнять з Хмельницької МСЕК та чи отримує вона зарплату
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: