ye-logo.v1.2

Ремонт ліфтів у медзакладах та влаштування пандусів: що запланували в обласній програмі для створення безбар'єрного простору

Суспільство 868
На Хмельниччині створили Програму безбар
На Хмельниччині створили Програму безбар'єрності. Фото: medbucha.org

Програма розрахована на два роки.

У Хмельницькій області протягом двох років планують покращити доступність людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до адміністративних будівель та медичних закладів. Про це стало відомо з Програми створення безбар'єрного простору в Хмельницькій області на 2025-2026 роки.

Загальна вартість робіт, які запланували здійснити, - 19,3 мільйона гривень.

Варто додати, що, як зазначено у Програмі створення безбар'єрності, на березень 2023 року близько 150 тисяч людей у Хмельницькій області мали інвалідність. До того ж кількість людей з інвалідністю зростає через російську агресію.

“Травми, отримані на фронті, а також наслідки обстрілів цивільних об'єктів суттєво вплинули на здоров'я багатьох українців. Отже, питання забезпечення безбар'єрного середовища надзвичайно актуальне”, - йдеться в тексті програми.

Зокрема, програма передбачає, що під час розробки проєктно-кошторисної документації на будівлі мають бути враховані місця паркування для авто осіб з інвалідністю, безбар'єрність територій об'єктів та входів до будівлі: доступні сходи, наявність пандусів і підйомних пристроїв, доступність дверей, відсутність порогів, наявність системи засобів навігації, орієнтації тощо.

Прописані в програмі й конкретні об'єкти, які зроблять більш доступними. Зокрема, серед об'єктів, які збираються зробити доступнішими для маломобільних груп населення, адмінбудівлі, лікарні, навчальні заклади, мініфутбольний майданчик.

Майже половину суми, яку заклали в програму, коштує капітальний ремонт із заходами термомодернізації будівель Ямпільського ліцею Шепетівського району. Мова йде про суму майже 9,5 мільйона гривень. Однак, основні кошти підуть на утеплення будівлі. Що стосується маломобільності, то при капітальному ремонті планується встановити підйомник.

Ще один напрямок, що є у списку, капітальний ремонт центрального входу адміністративної будівлі виконавчого комітету Нетішинської міської ради. Проєктом передбачено доступність для маломобільних груп населення. Вхід у будівлю буде обладнаний пандусом з поручнями. Сходи і пандус облаштуються контрастними обмежувальними смугами по краю першої та останньої сходинки, які за фактурою також відрізняються від інших сходинок. Перед сходами, пандусом і входом передбачено попереджувальні тактильні смуги. Вартість робіт - 2,2 мільйона гривень.

Ще три медичних заклади стануть “доступнішими” у Хмельницькому. В будівлі поліклініки № 4 планується провести заміну ліфта. Вартість робіт становить 1,75 мільйона гривень. Прибудова ліфта планується і до корпусу № 4 міської лікарні. Ці роботи будуть коштувати 1,59 мільйона гривень.

Крім того, відремонтувати ліфт та санвузол для маломобільних груп населення планують в одній з амбулаторій. Вартість робіт 413 тисяч гривень.

Майже півтора мільйона гривень буде коштувати реконструкція вулиці Звитяги у місті Славута. Під час робіт планують відремонтувати з'їзди з тротуарів на пішохідний перехід із облаштуванням його тактильною плиткою.

Нове будівництво спортивного майданчика для мініфутболу зі штучним покриттям планують у селі Крупець. Планується що на майданчик забезпечать вільний доступ для маломобільних груп населення. Вартість робіт близько півтора мільйона гривень.

У місті Полонне за 141 тисячу гривень запланували поточний ремонт вхідної площадки з улаштуванням пандусу для осіб з інвалідністю біля адміністративної будівлі по вулиці Лесі Українки, 114.

Нагадаємо, що в листопаді на Хмельниччині створили Раду безбар'єрності. Очолив її заступник начальника обласної військової адміністрації Владислав Фалюш.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую