Гаряча тема:
- Війна
Маніпуляції навколо грошової підтримки від США та російський пропагандистський фільм в Австралії

У соціальних мережах останнім часом багато маніпуляцій про американську допомогу Україні.
Робота російської пропаганди по всьому світу впливає на рівень підтримки України. Особливо це відчутно під час зміни урядів або влади в окремих країнах, коли представники нової влади лише входять у курс справ.
Маніпуляції навколо суми української допомоги
В соціальних мережах в тому числі в іноземних сегментах просувають меседж, що «Зеленський зізнався у крадіжці грошей США, які призначались на допомогу Україні».
Зокрема це заявив ірландський журналіст Чей Боуз, який є "агентом впливу" російської пропаганди, пише Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Насправді, президент України не зізнавався у розкраданні коштів. Він заявив, що Україна отримала від США допомогу на суму понад 75 мільярдів доларів, а не на 200 мільярдів, як пишуть різні джерела.
“Ми отримали більше 75 мільярдів доларів. Тобто 100 мільярдів з цих 177 мільярдів, або навіть з 200, як говорить дехто, ми ніколи не отримували, – сказав Зеленський в інтерв'ю Associated Press.
Тобто йдеться про те, що ці кошти взагалі не були перераховані Україні.
Що стосується 75 мільярдів доларів не надійшли безпосередньо до України. Їх використали в США для створення нової зброї або для заміни тієї, що надсилається українським ЗСУ із запасів США.
Варто зазначити, що Україна продовжує отримувати зброю від США по раніше укладеним контрактам.
Фейк про витрати на ігрові приставки для військових
В соціальних мережах та англомовних проросійських медіа поширюють інформацію про те, що адміністрація попереднього президента США Джо Байдена нібито «закупила» на 144 мільйонів доларів ігрові приставки та ігри для реабілітації українських військових.
Також пропагандисти стверджують, що у США провели аудит і виявили — нічого з цього так і не було доставлено в Україну.
У таких новинах як доказ прикріплюється відео американського медіа USA TODAY, яке нібито й опублікувало цю інформацію.
Але це дописи - дезінформація, пише видання “Стоп Фейк”.
Фактчекери перевірили, чи справді USA TODAY опублікувало відео з інформацією про виділення 144 мільйонів доларів на приставки для українських військових, постачання яких в Україну так і не відбулося. Як виявилось, ця інформація не відповідає дійсності.
Відео USA TODAY, що шириться мережею, насправді є підробкою пропагандистів. Вони скористалися фірмовим стилем ЗМІ для створення чергового фейку, який дискредитує адміністрацію попереднього президента США Джо Байдена та виділену нею допомогу Україні. У інформаційних відеороликах USA TODAY підписують джерело кожного фото/відео матеріалу, який вони використовують. Пропагандисти ж не зважили на це, коли створювали фальшивку, і в їхньому ролику не підписано ні відео, ні фотографії.
Відео, яке поширює агітпроп, відсутнє на офіційному сайті, а також в соціальних мережах X, Facebook, Instagram та YouTube американського медіа USA TODAY.
Російські пропагандисти регулярно використовують фірмовий стиль оформлення авторитетних іноземних ЗМІ для публікації своїх фейків.
Фейкові сюжети
Цього тижня були і інші фейкові сюжети
Проросійські телеграм-канали поширюють фейковий сюжет від імені видання Euronews, у якому стверджується, що 87,9 відсотків українських біженців нібито не збираються повертатися до України після закінчення війни, зазначають в Центрі протидії дезінформації.
На офіційних сторінках Euronews та European Social Survey такого сюжету немає, відповідно інформація, яку він транслює, також є недостовірною.
Пропагандисти, за своєю звичною тактикою, використали ім'я відомого медіа, щоб надати фейку більшої правдоподібності.
“Поширення подібних фейків – це спроба спекулювати на чутливій для українців темі та посіяти занепадницькі настрої серед населення”, - зазначають фактчекери
Ще одне відео стосується наративу про “чорну трансплантологію” в Україні, який неодноразово вже стостовував сайт “Є” ye.ua.
Зокрема, пропагандисти поширюють відео від імені видання Al Jazeerа, в якому йдеться про те, що українські військові буцімто стали донорами органів для громадян Польщі.
На офіційних сторінках Al Jazeerа такого сюжету немає, відповідно інформація, яку він транслює – фейкова.
“Ворог створив відеоряд, наклав на нього субтитри та для більшої достовірності використав ім'я відомого катарського видання”, - зазначили експерти ЦПД.
Російський пропагандистський фільм в Австралії
Союз українських організацій Австралії (СУОА) оголосив про проведення 6 лютого у Сіднеї мітингу проти показу російського пропагандистського фільму «росіяни на війні» на фестивалі документального кіно «Антена» (Antenna Documentary Film Festival), пише Укрінформ.
«Українська громада об'єднала зусилля та зосередилася на тому, щоб зупинити показ цієї російської пропаганди в Австралії. Ми активно співпрацювали з організаторами фестивалю «Антена», написали листа міністру мистецтв, депутату парламенту Тоні Берку та ключовим урядовим спонсорам, забезпечили висвітлення нашого занепокоєння у ЗМІ та розпочали кампанію з написання листів, до якої за перші 48 годин долучилися майже 1000 людей», – повідомили в організації.
Також СУОА закликав тих, хто виступає проти показу російської пропаганди в Австралії, до 10 лютого надіслати листа організаторам, спонсорам та партнерам із вимогою скасувати показ фільму «Russians at War».
Рішення фестивалю було підтверджене попри наполегливі та неодноразові заклики зняти фільм з показу. З цими закликами виступили СУОА, Українська рада Нового Південного Уельсу, посол України в Австралії та багато представників українсько-австралійської громади.
Крім того, Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження у справі російсько-канадської режисерки фільму «Росіяни на війні» Анастасії Трофимової.
Раніше показ фільму «Росіяни на війні» скасував фестиваль у швейцарському місті Цюрих.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: